Мінфін - Курси валют України

Встановити
16 червня 2019, 11:18

В Україні істотно подорожчала реєстрація ТМ і патентів

В Україні збільшили розмір зборів за реєстрацію об'єктів інтелектуальної власності — патентів, торгових марок, авторських прав. Відповідну постанову опублікував Кабмін, передає AIN.ua.

В Україні збільшили розмір зборів за реєстрацію об'єктів інтелектуальної власності — патентів, торгових марок, авторських прав.
Фото: brandstory.com.ua

Нові ціни

Реєстрація торговельної марки (знака) тепер коштує 4000 грн замість 1000 грн. Ще за 4000 грн доведеться віддати за кожен додатковий клас. А за використання слова «Україна» в ТМ доведеться заплатити 24 000 грн.

Якщо подавати заяву в електронному вигляді, передбачена знижка 20%.

Також подорожчало володіння патентами. Якщо раніше збір за підтримання дійсності патенту починався від 300 грн і впирався в 3800 після п'ятнадцятого року, то тепер сума починається від 600 і доходить до 30400 грн на двадцять п'ятому році володіння патентом.

Читайте також: Використання об'єкта інтелектуальної власності: що з ПДВ

Але, як і раніше, винахідники можуть платити лише малу частку — 10% для авторів винаходу або 20% для творців корисної моделі чи промислового зразка.

Нові ціни вступають в силу через місяць після публікації постанови.

Ціни в інших країнах

Ціни на реєстрацію ТМ в Україні були одні з найнижчих, і такими ж залишаться навіть після підвищення.

Національна реєстрація в інших країнах коштує дорожче: у США електронна подача коштує 225 доларів, а паперова — 475 доларів. В деяких країнах СНД це обійдеться в 275 доларів.

Читайте також: Ресторани і готелі будуть платити роялті авторам музики

«Обговорення підвищення цін велося вже більше року, і держава обґрунтовувала підвищення тим, що це поліпшить якість послуг. Зараз стандартний термін розгляду заявки на реєстрацію може доходити до 24 місяців, і, звичайно, це пов'язано з їх кількістю. Наприклад, тільки за травень було подано 3468 заявок на реєстрацію знаків для товарів і послуг», — прокоментував юрист Максим Попов.

«Після підвищення всі чекають, що терміни скоротяться, адже і заявок буде менше, і держава повинна буде підвищити якість і швидкість їх розгляду. Також підвищення допоможе трохи знизити патентний тролінг і сквоттерів, які займають ТМ, щоб потім заробити на продажу», — зазначив він.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися