Низька база порівняння, посилення курсової волатильності та затримка з отриманням траншу МВФ можуть стати причиною посилення інфляційного тиску найближчим часом. Про це йдеться в аналітичному звіті «Focus Ukraine», який підготували аналітики Райффайзен Банку Аваль.
В Україні знову розгуляється інфляція — аналітичний звіт
«Ми прогнозуємо деяке посилення інфляційного тиску в липні -серпні в зв'язку з можливим зростанням курсової волатильності в умовах політичної невизначеності, відстрочкою траншу МВФ, а також під впливом сезонних і ситуативних факторів», — йдеться у звіті.
Аналітики також зазначили, що додаткові інфляційні ризики несуть в собі
можливі збої поставок палива внаслідок санкцій РФ, звідки
імпортується близько 40% дизельного палива та 30% скрапленого газу.
«Відповідно, у нашому базовому сценарії ми очікуємо відновлення циклу зниження облікової ставки не раніше вересня у відповідь на відновлення дезінфляційної тенденції», — констатують аналітики банку.
У звіті говориться, що в квітні інфляційний тиск з боку факторів споживчого попиту дещо знизилося в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, однак залишається достатньо високим. Так, у квітні 2019 року зростання зарплат у номінальному вираженні становило +21,1% рік до року проти +27,3% роком раніше, а в реальному – +11,2% р/р проти 12,5%.
Продовжилося зростання споживчого кредитування, хоча
і менш активно, ніж в 2018 році.: 18,9% р/р проти 28,4% г/р. З іншої
сторони, прискорилося зростання надходжень від трудових мігрантів, що
склало +17,1% р/р у квітні 2019 року.
Як писав «Мінфін», в травні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі становила 9,6% (8,8% – у квітні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%.
Коментарі - 1