Цей тиждень не став черговою перемогою для гривні на валютному ринку. Вже з вівторка період стійкого зниження курсу завершився.
Готівковий ринок: чи буде дешевшати валюта
Міжбанк перейшов у фазу корекції долара з поступовим зростанням котирувань. Всього за період з 13 по 17 травня долар подорожчав з 26,13 / 26,18 гривень до 26,34 / 26,37.
Падіння безготівкового курсу гривні і девальваційний настрій клієнтів на торгах швидко передалися і готівковим ринку. Він не поспішав максимально піднімати котирування, але в той же час досить охоче міняв цінники продажу валюти при будь-яких змінах на торгах.
Занервували і самі громадяни. Вони знизили обсяги здачі валюти в обмінники, вичікуючи, чим це закінчиться. А ті з українців, хто вирішив поїхати влітку у відпустку за кордон — почали її активніше скуповувати на побоюваннях подальшого зростання.
У ці суботу та неділю обмінники пропрацюють в форматі «з обороту» при досить широкому рівні спреду. Як завжди стримувати апетити власників обмінників будуть високий рівень конкуренції на готівковому ринку та обсяг реального попиту і пропозиції по валюті з боку населення в даному регіоні.
У ситуації зміни співвідношення попиту і пропозиції по валюті на міжбанку, а також остаточного розвороту в останні дні тренда по курсу в бік зростання котирувань — розраховувати на «дешеві» готівкові долар і євро в обмінниках не варто.
По рублю буде повний різнобій цінників, тому що по цій валюті грають усі політичні, військові та економічні ризики і власники обмінників працюють з ним лише в межах реального попиту і пропозиції.
Курси валют на вихідні
Котирування готівкового долара будуть в межах: прийом 26,25 — 26,32 гривні, продаж 26,34 — 26,45. Спред по долару складе від 9 до 20 копійок. У більшості обмінників він буде перебувати в межах 15 копійок.
Котирування євро. Крос-курс пари євро / долар на вечір 17 травня зафіксований близько рівня 1,1160 долара за євро.
Продовження фінансової і торгової війни між США та Китаєм все більше відбивається не тільки на курсі долара і юаня, але й на всіх інших валютах. У тому числі і на євровалюті, тому що КНР — один з основних торговельних партнерів для країн Євросоюзу. А взаємопроникнення американської та китайської економік знаходиться на надзвичайно високому рівні, що при цьому не заважає цим провідним країнам періодично входити в серйозні економічні конфлікти від яких втрачає практично весь світовий ринок. Щось подібне відбувається і зараз.
Заяви, вимовлені в Вашингтоні або Пекіні — здатні миттєво змінювати ситуацію на міжнародних майданчиках і провокувати курсові ралі по багатьом валютам, в тому числі і опосередковано по парі євро / долар.
Поки українські фінансисти не прогнозують істотних зрушень по парі євро / долар на вихідні і перераховуватимуть котирування євровалюти щодо гривні через крос-курс пар євро / долар і долар / гривня без закладання додаткових ризиків.
За нашими розрахунками в суботу та неділю курс готівкового євро буде в межах: прийом 29,295 — 29,373 гривень та продаж 29,395 — 29,518 гривень при рівні спреда в 10 — 23 копійки. У більшості обмінників цей спред буде складати близько 20 копійок.
Власники обмінників можуть ще підкоригувати свої котирування в межах плюс-мінус до 3 — 8 копійок на євро в залежності від індивідуальних завдань, що стоять перед їх точками обміну.
Котирування російського рубля. З російською валютою обмінники продовжать працювати у форматі «з обороту» при досить широкому рівні спреда.
Курс рубля на вихідні буде наступним: прийом за 1 рубль на рівні 0,397 — 0,400 гривень і продаж 0,403- 0,408.
Як і у весь попередній період травневих вихідних — по рублю додатково можливі ще відхилення плюс-мінус 0,002- 0,005 гривні на рублі в залежності від завдань, що стоять перед власниками обмінника, рівня попиту і пропозиції по цій валюті в даному регіоні, «жвавості» місця та близькості до кордонів з Росією.
Коментарі - 14