Україна запропонує ЄС переглянути Угоду про асоціацію з 2014 року у зв'язку зі зміною правового регулювання та розвитком ринку в ЄС, а також зміною структури української економіки. Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає «Уніан».
Україна запропонує ЄС переглянути Угоду про асоціацію
Що відомо
«У 2020 році ми справді маємо можливість після введення Угоди в дію — вперше за п'ять років — говорити про її перегляд», — сказала віце-прем'єр.
Вона наголосила, що, зокрема, Україна зараз вестиме переговори щодо цифрового ринку, де істотно змінилося правове регулювання в ЄС.
«У цифрової галузі, коли Україна підписувала Угоду і вела переговори про Угоду, було три регламентуи в ЄС і ніяких директив, які б врегулювали цей ринок. І тому для нас це зараз принципово — погодити нашу спільну роботу над цим», — сказала Клімпуш- Цинцадзе.
Читайте також: Місія МВФ приїде в Україну 21 травня
На запитання про те, чи відбувалися контакти з командою новообраного президента щодо можливої зміни Угоди про асоціацію Україна-ЄС, вона відповіла:
«Ні, ми не вели розмов з представниками команди Зеленського ні про зміну Угоди, ні про якісь інші речі. Я сподіваюся, що справді, команда новообраного президента буде зацікавлена почути рекомендації, напрацьовані урядом… щодо європейської інтеграції».
Довідка
Нагадаємо, в 2014 році Європейський Союз і Україна підписали Угоду про асоціацію, що стало початком нового періоду в розвитку відносин між ЄС і Україною.
Економічна частина угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі дає Україні можливість для розширення торговельних відносин і економічного розвитку, оскільки відкриває нові ринки, сприяє адаптації законодавства, стандартів і регламентів в різних секторах. Останнє допоможе інтегрувати стандарти ЄС в ключових секторах української економіки.
Коментарі - 1