Прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступає проти введення в Україні ринку електроенергії (е/е), якщо це призведе до подорожчання електроенергії для населення. Про це він заявив в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».
Гройсман: Не можна допустити здорожчання електроенергії для населення
Що це значить
«Я категорично проти введення будь-яких інновацій, які можуть привести до збільшення ціни для споживача. Для мене це неприйнятно. Тому в цьому випадку, Міненерго зараз над цим працює, ми аналізуємо. Не можна допустити зростання цін для людей», — сказав Гройсман.
Читайте також: Ощадбанк став уповноваженим банком ринку електроенергії
Водночас він зазначив, що питання перенесення терміну запуску ринку е/е — це питання парламенту, бо саме він затвердив закон, яким передбачив введення ринку з 1 липня 2019 року.
Прем'єр також розраховує, що прогнози нового витка зростання цін в Європі на природний газ через шести-дев'ятимісячний лаг після зростання світових цін на нафту виявляться помилковими.
Читайте також: Кабмін: Ціна газу для населення у травні має становити 8 247 гривень
«Давайте не будемо робити таких поганих прогнозів. Я все-таки вважаю, що ціни будуть нижчими, ніж 8,55 тис. грн (встановлена восени 2018 року ціна поставки газу за спецзобов'язаннями або PSO — ред.), і »Нафтогаз« повинен це забезпечити», — зазначив Гройсман.
Довідка
Нагадаємо, з 1 липня 2019 року відповідно до закону «Про ринок електричної енергії» повинна вступити в силу нова модель оптового ринку електричної енергії, де всі виробники повинні працювати в рівних умовах.
Як повідомлялося раніше, Україна зберігає найнижчі тарифи на електроенергію для населення в Європі. Середньозважений тариф для домогосподарств в Україні становить 1,03 грн за 1 кВт * год, тоді як аналогічна середня ціна кіловат-години в країнах ЄС — на рівні 20,5 євроцента.
Коментарі - 9
А чи не поки ще діюча влада по альтернативній електро енергетики в березні продовжила «справу Клюєва», по якій з бюджету платять дотації за вироблену зелену енергетику? Причому тільки тим хто її виробляє нині і створить нові підприємства по її виробітку до кінця 2019 року. ЇЇ ціна зафіксована в евро на 10 років і вища майже в 4 рази від ринкової вартості. Невже це просто випадковість і чи це вперше коли Порошенко і його злодійська компашка працює на Ахметова, чи роблять це з думкою про звичайного споживача?
Тільки не потрібно про екологію, особливо коли це стосується Ахметова з його викидами по промисловості та виробництві електроенергетики з вугілля, плюс такий тариф не діє для дрібних виробників.
І вгадайте хто найбільші виробники і хто зараз будує найбільше нових станцій? — вірно Ахметов, Драгон Кепітал та ряд депутатів від БПП.
І це щорічно нам коштуватиме 40 млрд грн протягом 10 років!!!