У понеділок на міжбанку все складалося на користь гривні, хоча періодично життя й вносило свої корективи в частині виходу великих покупців валюти, які «псували» всю картину.
Валютний ринок: хто і що обвалює курс
В цілому, за день долар просів з ранкових 26,52 / 26,57 гривень до 26,40 / 26,44 на кінець сесії з позитивним настроєм гравців на подальше зниження його вартості.
Як і передбачалося — на самому початку сесії частково спрацював фактор купівлі «дочками» іноземних компаній валюти під репатріацію дивідендів. Спекулянти сподівалися на них, враховуючи їх зазвичай досить поступливу позицію щодо ціни. І в принципі — не помилилися. Саме під них були виставлені початкові котирування 26,52 / 26,57 гривень з самого ранку (це було вище п'ятничного закриття в 26,48 / 26,51).
Як тільки частина з цих компаній купила валюту, а інші більш стійкі покупці «не повелися» на хитрощі спекулянтів — курс почав падати.
Вже на 11 годину долар подешевшав до 26,42 / 26,52 гривень, а на 12:00 знизився ще до 26,48 / 26,50. У цей момент на ринок вийшли всі основні покупці. У них вже не було особливого часу на «війну нервів» та дожимання продавців.
В межах компромісного для всіх курсу 26,48 / 26,50 — долар простояв вже до самого закінчення активної фази торгів.
Після обіду переважала невелика пропозиція на фоні ще більш низького попиту, що й придавило котирування до 26,475 / 26,495 на 14:00 і до 26,42 / 26,46 гривень — на 16:00.
В останню годину сесії, спекулянти вже на мінімальних обсягах операцій продавили курс до рівня 26,40 / 26,44. На цій позначці долар і зупинився до завершення торгів.
За інформацією учасників ринку — значну частину валюти продавали нерезиденти, що зазвичай активно працюють з українськими ОВДП. Це дає нашому Міністерству фінансів і Нацбанку позитивний посил перед завтрашнім розміщенням облігацій на аукціоні.
Не особливо були вперті сьогодні й самі експортери. Відчувалося, що їм не вистачає гривні для фінансування поточних господарських операцій і це теж працювало на зміцнення нацвалюти.
Основними покупцями були великі імпортери, хоча за деякими припущеннями учасників ринку — попрацював і Нацбанк в межах своїх стандартних 20 млн доларів в «анонімному» режимі.
Головні події 6 травня на міжбанку:
1) Долар на торгах впав з ранкових 26,52 / 26,57 гривень до 26,40 / 26,44 на кінець сесії;
2) НБУ не виходив на торги в публічному форматі аукціону, але з дуже великою ймовірністю викуповував до 20 млн доларів в «анонімному» форматі через Matching;
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зареєстрований на позначці 26,5014 гривень за долар, а офіційний курс Нацбанку на 7 травня встановлено на рівні 26,495920.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 18
https://news.finance.ua/ru/news/-/448610/analitiki-prognoziruyut-neznachitelnyj-rost-kursa-dollara-k-grivne
Аналитики в Альпари на сколько суровы, что на 90% ошибаются в первый же день недели :)
1. Людям.
2. Чиновникам команды Порошенко. Хотя смысл?
3. Никому. Так как люди сейчас активно думают кто над покупкой авто, кто насчёт летнего отдыха или майского.
4. Тебе надо — бери и покупай.
очень разные. и ситуация не в смене Президентов. В то время была обновление полное власти, чиновников и т.д. Был хаос с войной и аннексией территорий и т.д.
Сейчас даже Главу НБУ никто не поменяет, никто не поменяет Главу КабМина и т.д.
Потому люди никто в панике не покупает валюту. Валюты полно, бери хоть 10 млн дол покупай.
Зачем прятаться, у нас суды всех оправдывают, смысла нет.
А пока мы обречены на «болтание» в диапазоне 26+-29+.
Проблемы глобальные никто же не решил и не будет решать. А впереди выборы.
Задаю себе вопрос и не могу ответить, может знающие люди разъяснят? Если смотреть только на цифры без других факторов:
По данным НБУ по состоянию на 1 января текущего года денежная масса в стране 1,276 трлн гривен. Государственные заимствования за январь-апрель 2019 составили около 158,5 млрд гривен, то есть на 12% от всей денежной массы напечатали ещё бумаги по которой Государство должно платить гривну (без учёта процентов) или другими словами гривна обесценилась. Так почему же курс падает? Логично было бы удешевление гривны на эти же 12% или она подешевеет, потом?
Спасибо всем за мысли
Курс не падает из-за того что валюта заходит под ОВГЗ. Плюс экспорт. НБУ хоть и стрижет, но делает это осторожно, для резервов.
Банки сейчас очень прибыльны, аграрии также, металлурги также хорошо чувствуют как ИТ сфера.