У 2019 році споживча інфляція продовжить уповільнюватися і становитиме 6,3%. Про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті за квітень 2019 року.
4 травня 2019, 9:00
Нацбанк зберіг прогноз інфляції на 2019-2021 роки
На початку наступного року інфляція увійде в цільовий діапазон (5% +/- 1 в.п.) і досягне цільового рівня у 5% наприкінці 2020 року.
Що впливатиме
- Визначальними факторами подальшого уповільнення темпів зростання цін будуть жорсткі монетарні умови та стримана фіскальна політика уряду.
- Інфляція знижуватиметься також через уповільнення зростання заробітних плат.
Упродовж останніх років різниця в рівнях зарплат в Україні та сусідніх країнах зменшилася. Це зумовлюватиме менш інтенсивну трудову міграцію за кордон і відповідно створюватиме менший тиск на внутрішній ринок праці.
- Темпи зростання цін уповільнюватимуться завдяки здешевленню газу на світових ринках і збільшенню пропозиції продовольчих товарів як вітчизняного, так і іноземного походження.
- Ще одним фактором є зміцнення гривні в першому кварталі цього року і на початку другого. Це сприятиме подальшому скороченню темпів зростання цін на непродовольчі товари.
Натомість приведення окремих тарифів до ринкових рівнів та підвищення акцизів на алкогольну та тютюнову продукцію гальмуватимуть уповільнення інфляції.
Джерело:
Мінфін
сторінку переглядає
1 незареєстрований відвідувач.
Коментарі - 10
В течении года наблюдаются различные колебания, овощи весной дороже чем зимой, а зимой дороже чем осенью и.т.д.
Смотреть месяц к месяцу — это не о чем. Кстати обоснованность или необоснованность роста цены на газ для промышленности, проверяется например динамикой цен в ЕС. Вы проверяли? Что так утверждаете необоснованность?