НБУ виявив ряд проведених брокерами біржових угод з ОВДП, які можуть свідчити про легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. До схеми причетні 12 публічних осіб. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на джерела в НБУ.
12 публічних осіб причетні до злочинних угод з ОВДП — НБУ
Що відомо
Повідомляється, що за підсумками таких угод 74 фізособи, з яких 12 — публічні, отримали близько 800 млн грн прибутку.
«Результатом проведення регулярних / циклічних операцій купівлі-продажу ОВДП було постійне отримання фізичними особами (одна сторона угоди) інвестиційного прибутку, а юридичними особами (друга сторона угоди) — інвестиційного збитку», — пояснює природу цих угод Нацбанк, не уточнюючи назви брокерів.
За його даними, прибуток від них в розмірі близько 95 млн грн також отримали чотири юридичні особи, з яких два нерезидента, а збиток припав на 18 компаній, з яких шість нерезидентів.
Читайте також: Клієнтам Приватбанку розширили можливості щодо ОВДП в Приват24
«Встановлено, що в період з 10.01.2017 до 04.12.2018 вищезгадані брокери уклали на фондових біржах угоди з ОВДП, питома вага яких становить не менше 30% від усіх укладених на фондових біржах угод з ОВДП за цей період», — вказав центробанк.
Як повідомляють в НБУ, вони повідомили про ці біржи і брокерів, які є суб'єктами первинного фінмоніторингу, Нацкомісію з цінних паперів та фондового ринку.
Як писав «Мінфін», ще в лютому в Нацбанку розповіли про нову схему, яку бізнес називає «стань мільйонером». З її допомогою публічні особи створюють собі «штучний офіційний дохід», перепродаючи цінні папери на біржах через брокерів.
Коментарі - 18
«...могут свидетельствовать о легализации (отмывании) доходов...»
Надо доказать связь этих «физиков» с теми «юриками». Цель сообщения создать иллюзию того, что работа кипит вовсю.
В Украины действительно есть проблема с защитой частной собственности, но решать ее нужно не посадками. Во первых, нужно качать антикорупционные органы, которые будут не садить, а разбираться по существу. Во вторых, нужно сокращать присутствие государства в экономике. В третьих, люди должны следить за своей собственностью.
P.S. Хтось, когось кинув на гроші.