Середа знову буде формувати курсові ребуси на валютному ринку з продовженням потенційних суттєвих коливань котирувань протягом дня.
Валютний ринок: чи буде сьогодні обвал долара
Основна причина та ж сама — результати аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП.
Було продано паперів на суму понад 8,1 млрд гривень, левова частина яких — облігації в гривні. Це не дивно — де ж ще інвестори (в тому числі іноземці) зможуть отримати близько 18,5-19,5% річних у гривні без оподаткування за досить короткостроковими (за світовими мірками) вкладеннями в цінні папери.
Сьогодня — день розрахунків за цими купівлями і нерезиденти будуть продавати валюту, щоб забезпечити оплату придбаних ОВДП.
Гривневий голод у банків і компаній відчувається і за статистикою банківського сектора. На ранок середи коррахунки фінустанов упали на 3,3 млрд гривень — до 38,7 млрд, що в зв'язці з продажем валюти іноземцями для розрахунків за ОВДП — дає відмінну можливість для зміцнення нацвалюти і схоже дозволить Нацбанку поповнити свої валютні резерви.
Правда ціна цих поповнень з точки зору подальшого обслуговування боргів країни просто астрономічна. Але багато чиновників живуть зараз одним днем (ніхто не знає, чи залишаться вони після президентських та парламентських виборів цього року) і не особливо замислюються про подальше боргове ярмо, вирішуючи поточні завдання і не завжди без урахування своїх особистих інтересів, часто розраховуючи на те, що віддавати ці борги вже будуть не вони.
Але як і вчора, в процес можуть втрутитися і великі імпортери. І їхнє завдання в даному випадку — скористатися моментом і купити подешевше валюту. Своїми скупками вони можуть серйозно підтримати долар і євро на міжбанку та навіть частково «увести» валюту у Нацбанку, який поки явно розраховує на істотні обсяги надлишку пропозиції на торгах.
Це протистояння курсових завдань та інтересів великих гравців продовжить сьогодні грати головну роль щодо формування тренда на міжбанку і може стимулювати подальші суттєві коливання котирувань протягом дня.
Ми прогнозуємо на середу зростання обсягів операцій в межах до 420-460 млн доларів при укладанні до 520- 680 угод, активну роботу спекулянтів і втручання Нацбанку у вигляді купівлі надлишку пропозиції долара в ЗВР.
Коридор по долару в середу за нашими розрахунками складе від 26,55 до 26,80 гривень з частою зміною співвідношення попиту і пропозиції протягом сесії, що буде негайно відображатися на курсі.
Котирування готівкового валютного ринку:
Як і вчора, готівковий ринок продовжить уважно стежити за ситуацією на міжбанку і буде активно міняти цінники в разі істотних стрибків курсу на торгах.
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 26,55- 26,70 і продаж 26,82-27,00 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,75-26,8050 гривень та продаж 26,8470-27,00 гривень.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 11
Ситуация не однозначная. Казалось бы остатки 38,7 млрд.грн, что нонсенс. Вчера также была на низком уровне, но это никак не сыграло. Обязательная продажа 30% и никто больше не продаст, вся надежда на скидку валюты под ОВГЗ.
Все ждут скачка курса вверх. Потому и наличный в низ не пойдет без межбанка и будет выше держаться.
Доллар 26,61-26,83
Евро 30,05-30,29
Рубль 0,4117-0,4143
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/120810/
Но НБУ и МинФин думает что зажимая ликвидность можно так душить рынок.
Это до поры до времени. Пол года + таких экспериментов дают обратный эффект.
И это стало не работать как ранее.
Расчёт по аукциону, где купли ОВГЗ на 7,727 млрд. сегодня.
Сегодня же дата погашения по ОВГЗ предыдущих выпусков на 6,633 млрд. (без учёта процентов).
Так что в основном полученной гривной и рассчитаются.
Даже если предположить, что разницу покупатели покроют за счёт валюты именнно сегодняшней продажи, то:
(7,727 — 6,633)*10^9/ 26,7 ~ $41*10^9.
$41 млн. избыточного предложения это никак не «Основная причина», которая может вызвать «обвал».
Рост к 26,81 пошел.
А процентов сегодня выплачивать не менее 1,64 млдр. грн. основные по ОВГЗ за 2017 и 2014 годы
Тогда:
(7,727 — 6,633- 1,64)*10^9/ 26,7 ~ -$20*10^6.
То есть по результатам аукциона имеем 547 млн. избыточной гривны или спроса $20 млн.
Так что «фактор аукциона», если и учитывать то не в пользу гривны.
По-моему он вообще никак на повлияет.
Во-вторых, даже если предположить что это не так, то есть, получившие выплаты и купившие ОВГЗ сегодня абсолютно разные инвесторы, то неужели Вы думаете, что инвестор, получивший гривну, будет сидеть с ней просто так?
Тем более накануне выборов.
Конечно же конвертирует в валюту.
Так что разницы особой не будет в итоге — просто вырастет объем рынка и, возможно, волатильность.