Вівторок на валютному ринку пройшов, як сказали би дилери — «різноспрямовано». Протистояння курсових ситуативних інтересів великих гравців продовжилося, і поки остаточно не зрозуміло, чим це закінчиться найближчим часом.
Долар пішов угору: чи варто панікувати
З одного боку — після багаторазових курсових коливань і змін співвідношення попиту та пропозиції протягом дня «переміг» все ж таки долар — курс зріс з ранкових 26,65 / 26,70 гривень до 26,72 / 26,75 на кінець сесії. Тобто дводенний тренд по зміцненню гривні був перерваний, а частина великих імпортерів вважало за краще «тримати синицю у руці, ніж лелеку у небі» і активно купувала валюту для оплати своїх контрактів.
З іншого — проведення сьогодні аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП має свій психологічний вплив на учасників торгів і багато хто з покупців валюти (в тому числі і сам НБУ) сподіваються на завтрашній її розпродаж іноземцями під сплату за куплені облігацій (оплата за ці папери за регламентом проходить у середу ).
Перспектива можливого просідання долара 10 квітня поки не дозволяє зробити остаточного висновку в частині поводження курсу в найближчі день-два і ми не схильні розглядати сьогоднішнє зростання котирувань як щось небезпечне для гривні у середньостроковій перспективі.
Великі учасники торгів вівторка знову фактично диктували ринку своє бачення ситуації та тренд по курсу і знову без особливих публічних втручань з боку регулятора. Але завтра — весь розклад попиту та пропозиції «засвітиться» в повному обсязі (іноземцям потрібно розрахуватися за куплені ОВДП) і особливо грати на нервах один у одного покупцям і продавцям вже не вдасться — час підпирає всіх.
Хід торгів
Сесія розпочалася з рівня котирувань по долару 26,65 / 26,70 гривень і короткочасно курс просів ближче до ціни продажу в 26,62 гривні за долар. Але це тривало дуже недовго і на 11 годину котирування повернулися до позначки 26,66 / 26,69. Потім за рахунок перевищення попиту над пропозицією — курс зріс до 26,72 / 26,76 на 12:00 і закріпився на цьому рівні вже до обіду.
На 14 годину долар трохи просів — до 26,71 / 26,75 гривень. Після чого на поодиноких угодах пропозиція ненадовго перевищувала попит і курс опустився до 26,69 / 26,73 на 15:00. Але потім співвідношення знову змінилося і котирування на поодиноких угодах і невеликих сумах знову пішли вгору — до 26,71 / 26,74 на 16:00 і до 26,72 / 26,75 на момент формального завершення сесії о 17:00.
Головні події 9 квітня на міжбанку
1) Після численних коливань курсу протягом сесії — за фактом за день відбулося зростання котирувань долара з ранкових 26,65 / 26,70 гривень до 26,72 / 26,75 на кінець сесії;
2) НБУ не виходив на ринок у публічному форматі аукціону;
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зареєстрований на позначці 26,6724 гривень за долар, а офіційний курс Нацбанку на 10 квітня встановлений на рівні 26,696098.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 15
https://mbiz.censor.net.ua/news/3121338/fond_garantirovaniya_prodal_ofisnyyi_tsentr_vtb_banka_v_kieve_za_350_millionov
Там по одному из нежилых помещений в Днепре уже отменяли результаты торгов,
проводили новые, есть вроде-бы снова победитель, но договора купли-продажи опять нет.
http://uaprom.info/news/168900-ottok-kapitala-rossii-pervom-kvartale-prevysil-25-mlrd.html
Прямые инвестиции нерезидентов в небанковский сектор экономики РФ в первом квартале 2019 года составили $11,5 млрд, в 1,8 раза больше, чем в том же периоде 2018 года ($6,4 млрд), согласно оценке Банка России платежного баланса за первый квартал. Прямые же вложения компаний РФ в нефинансовые активы за рубежом сократились до $8,8 млрд с $12,6 млрд годом ранее. Чистый отток капитала из РФ в первом квартале составил $25,2 млрд (рост в 1,6 раза), сам ЦБ видит это как результат «наращивания вложений резидентов в иностранные активы, частично нивелированный принятием обязательств».
рост чистого оттока капитала наблюдается со второй половины 2018 года и объясняется «зависанием экспортной выручки на счетах в заграничных банках из-за ужесточения комплаенса и наращиванием иностранных активов банков из-за роста валютных депозитов». В свою очередь, Сергей Пухов из Центра развития ВШЭ добавляет, что рост оттока — прямое следствие увеличения цен на нефть. По оценке самого ЦБ, положительное сальдо счета текущих операций за квартал увеличилось до $32,8 млрд против $30 млрд годом ранее из-за расширения профицита внешней торговли товарами, а укрепление торгового баланса произошло из-за уменьшения объемов импорта
как говорится кто что хотел увидеть, человеку работаюму в банковской сфере нужно внимательно фильтровать инфу иначе проф скил окажется под вопросом
Вопрос не в критичности, вопрос в том, что бизнес бежит. То что у них подушка есть и растет — это одно, то что у них как сказано в Вашей статье некуда вложить средства, а многие бизнес производства закрываются — это второе.
И потому можно и далее кормиться за счет нефти и газа, давать народу ЗП, хорошие ЗП военным и пенсии, только все остальное загнивает.
чтобы судить что в россии строится и закрывается нужно там жить это все равно что из россии будут говорить что у нас полстраны за чертой бедности…
сколько в россии иностранных автозаводов?
а у нас не смогли договориться со Шкодой… которая обосновала тем что ей предложили неприемлемые условия, инвестиция в 1 лярда спущена в унитаз… норм?
после такого след инвестор уже задумается…
Вчера вечером многие обменки быстро приподняли курс продажи доллара. Спрашивал в двух, где значилось всё ещё 26,90 — в обеих сказали, что ничего на продажу нет. Что-то ждут.