Нацбанк оштрафував ОТП Банк на 7,142 мільйонів гривень за ризикову діяльність у сфері фінмоніторингу. Про це йдеться в повідомленні регулятора.
НБУ оштрафував ОТП Банк на 7 мільйонів
Що відомо
У Нацбанку повідомили, що ОТП Банк проводив у період з березня 2017 року по червень 2018 року фінансові операції по перерахуванню коштів клієнтів, згідно з договорами, на послуги інкасації коштів на загальну суму понад 700 млн грн іншим банкам.
Надалі ці кошти засобами інкасації доставлялися готівкою до фінансових установ і використовувалися, зокрема, для видачі кредитів готівкою фізособам і розрахунків з фізособами за сільськогосподарську продукцію.
Оформити депозит в ОТП Банку і отримати бонус до ставки
Також регулятор застосував письмове застереження до ОТП Банку за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу; нездійснення обов'язки щодо національних громадських діячів, їх близьких осіб або пов'язаних з ними осіб проводити первинний фінмоніторинг фінансових операцій, учасниками яких є такі особи, в порядку, визначеному для клієнтів високого ризику; незабезпечення надання НБУ повної і достовірної інформації.
Нагадаємо, що за результатами перевірок з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, у грудні 2018 року Нацбанк оштрафував 3 банки.
Коментарі - 22
Сначала был Укрсоцбанк.
Затем Аваль и «Сбербанк России».
Теперь ОТП-банк.
Аваль — да, но там копейки были.
А сколько Сберу впаяли?
Національний банк України за результатами перевірок з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення у грудні 2018 року застосував до
АТ «СБЕРБАНК» заходи впливу у вигляді:
штрафу в розмірі 94 737 499,80 гривень за повторне здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу на загальну суму понад 3 млрд грн.
Источник: https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=85159327&cat_id=1103935
а вот 4 члена правления-не венгры.
Поэтому и штраф.
https://minfin.com.ua/blogs/semenvekselberg/115272/
https://minfin.com.ua/blogs/semenvekselberg/119445/
«Так а что здесь незаконного, кто может пояснить?»
К сожалению, банковские сотрудники, зарегистрированные на форуме будут молчать на эту темму, как рыбы, хотя в других темах сверкают своим красноречием.
Как не сотрудник банка, но кое-что понимающий в этой области, отвечу…
Ознакомьтесь с термином инкассация, а затем не поленитесь прочитать текст решения НБУ — возможно тогда поймёте, что в данном случае было применена схема по переуступке права требования да ещё и в наличной форме да ещё и в суммах, превышающих суточный лимит по расчёту наличными между субъектами хозяйствования (юридическими лицами), установленный в п.6 Положения № 148 в размере 10 тысяч гривен в сутки.
https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=90652356&cat_id=1103935
у меня сложилось мнение, что это за обнал. То есть компании заходили безналичные деньги, а потом они через инкассацию выводились куда-то наличкой…
Но я могу ошибаться.
Если они этого не сделают, то фактически признают соучастие своего менеджмента в схемах по отмыву и легализации денежных средств…
А 7 млн — это один из зампредов останется без премии по итогам 2018 года. Может уволят начальника управления фин.мона.