НКРЕКУ пропонує визначити «Енергоатом» постачальником електроенергії за низьким тарифом для населення. Про це йдеться в листі члена НКРЕКУ Дмитра Коваленка в Міненергетики від 28 січня, яке опублікувало видання «Наші гроші».
27 березня 2019, 17:21
Україна збереже найнижчі в Європі тарифи на електроенергію
Що це означає
- Цей варіант розробили в НКРЕКУ для збереження середньозваженого тарифу для населення на діючому рівні 1,03 грн за кВт/год.
- У листі вказується, що найоптимальнішою є компенсація різниці між ринковою та регульованої ціною електроенергії для побутових споживачів за рахунок прибутку «Енергоатому».
- Про покладання будь-яких зобов'язань або витрат на теплову генерацію в проекті НКРЕКУ не йдеться.
У Міненерго розглянули лист НКРЕКУ на робочій групі 5 лютого і доручили «Енергоатому» опрацювати запропонований варіант і підготувати пропозиції щодо оптимального варіанту компенсації за рахунок виробника на АЕС.
Нагадаємо, з 1 липня 2019 року відповідно до закону «Про ринок електричної енергії» повинна вступити в силу нова модель оптового ринку електричної енергії, де всі виробники повинні працювати в рівних умовах.
Як повідомлялося раніше, Україна зберігає найнижчі тарифи на електроенергію для населення в Європі. Середньозважений тариф для домогосподарств в Україні становить 1,03 грн за 1 кВт * год, тоді як аналогічна середня ціна кіловат-години в країнах ЄС — на рівні 20,5 євроцента.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 13
Вцелом не смотря на упреки у нас идет рост ЗП и пенсий, у восточного соседа ситуация хуже, не смотря на нефть и газ.
Я писал о росте и прогрессе в этом смысле, а не то что на данный момент там и у нас.
То что ЗП и пенсии выше, это давно уже так. Я говорил о % росте этих показателей каждый год.
От порівняйте і тоді робіть висновки. Толку що зарплати у них в 2 рази вище якщо і витрати на вищевказані речі теж 2 рази вищі?
Всегда проще все дополнительные расходы свалить на государственное предприятие, а вот предложить ахметовским ТЭС уменьшить рентабельность, заложенную в тарифах и убрать непроизводственные расходы из затрат — на это не хватает духу руководству НКРЭКУ.
«должна вступить в силу новая модель оптового рынка электрической энергии, где все производители должны работать в равных условиях.»
Все в рамках капиталистического метода зарабатывания денег — все частные компании в равных условиях, а дополнительная финансовая нагрузка должна навешиваться исключительно на государственный сектор.
Не вижу никаких проблем в том, чтобы частично поднять отпускную цену на электроэнергию, вырабатываемую АЭС.
А пока получается офигенно удобно всем частникам — когда ахметовские конторы продают свою дорогую энергию бюджетникам, а себе покупают по-дешевле, выработанную государственными АЭС.
Проще навести порядок с формированием цены и если надо сменить топ-менеджмент хотя-бы на одной АЭС и не просто уволить, а ещё и уголовные дела завести и переселить этих ребят в СИЗО…
С частными АЭС надо будет разрешать частные вооружённые формирования для защиты этих АЭС от терактов и много ещё чего.
А потом ещё разгребать за государственный счёт все проблемы, созданные бестолковым менеджментом АЭС, как это было в Японии…