25 березня глава компанії Тім Кук заявив про випуск Apple Card. Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован.
26 березня 2019, 8:54
Apple запускає повноцінний банківський продукт — Apple Card. Відео
Що собою являє Apple Card
- Apple Card не просто ще одна віртуальна карта або віртуальний гаманець - Apple спробував взяти найкраще з інших платіжних рішень, пропагуючи принципи simplicity, transparency, privacy.
- Apple обіцяє NO FEES по карті - тобто ніяких комісій - за випуск, транзакції, погашення кредитів, no late fees, no foreign transaction fees і тд. Звичайно, будуть відсотки по кредиту.
- Apple обіцяє низькі і зрозумілі ставки.
Як працює
- Для «випуску» карти вам не потрібно очікувати навіть дня - карта буде у вас майже автоматично після реєстрації в Iphone app (Apple бере час на авторизацію карти, але швидше за все, використовує знання, які про вас вже є в їх системі).
- На карті не будуть вказані номери взагалі - сам 16-значний код буде зашитий в карту, але вам його знати не обов'язково (вам не потрібно говорити номер карти, як при бронюванні готелів, наприклад). У випадках же, коли номер знадобиться, є титанова карта (дивіться нижче), на ній лазером буде вигравірувано ім'я клієнта, але не буде cvv коду, expiration day or signature - все це буде у вас в додатку.
- При цьому все ж Apple Card designed for Iphone і працює тільки через Apple Pay - рішення, зручне не для всіх (а тільки власників Iphone, а також для точок, де приймають Apple Pay - 70% Мерчант в США і 99% в Австралії - в інших країнах цифри різні, але скрізь ростуть); але для тих, хто все-таки використовує Apple Pay (так, як я, наприклад), це рішення доводить свою простоту і безпеку. FaceID і TouchID вам на допомогу для забезпечення безпеки платежу.
- Великий плюс - фактично Apple Card App - дуже красиве PFM (personal financial management) рішення, яке дає можливість бачити, що і де (видно по карті) ви витрачаєте, який у вас баланс, яка у вас заборгованість, коли її треба погашати, самому вибирати скільки і коли погашати, а також бачити (дуже легко і красиво), як змінюється платіж по кредиту по карті в залежності від вашого платежу на закриття заборгованості.apple.com
- Apple пропонує вам погашати в будь-який момент - знову-таки без якихось комісій, без встановлення мінімальних або максимальних платежів.
- Apple говорить, що для labeling транзакцій вони будуть використовувати machine learning - можливо, а можливо просто маркетинг, ІІ ж повинен десь звучати.
- Комунікація з банком через iMessages (швидше за все всередині app) - якщо вам потрібно повідомити банку, наприклад, про зміну місця проживання/білінгу - просто відправте смс.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 25
Если это будет в роли «электронного кошелька», там довольно много ограничений, кред.лимит там невозможен.
Монобанк десь тихенько заплакав :)
Зато клиенты Проминвестбанка радостно улыбаются — лимитированная наличка, никаких contactless-карт, а тем более всяких Google Pay & Apple Pay и прочих заморочек с платежной инфраструктурой…
Только наличка, если удастся снять со счета, и только хардкор…
На начало 2019 года было примерно 25 тысяч активных карт — клиенты + сотрудники…
Маркетинг, мать его
Конечно, суть не в том, что Apple находиться на острие технического прогресса, а всего-лишь в маркетинге.
Возникает простой вопрос — куда смотрели маркетинговые отделы всех других производителей — ведь всё элементарно с точки зрения маркетингового подразделения…
Ляпнул на презентации какую-нибудь туфту и она сразу заработала…
При том, что они действительно зачастую дают качественные продукты/сервис — как по мне компания сильно переоценена.
Вот и гаджеты превратили в культ.
По поводу «попробовал» — видимо Вы таки правы, хотя своего опыта у меня еще нет в «яблочном» вопросе.