Мінфін - Курси валют України

Встановити
25 березня 2019, 9:05

В ДФС пояснили, як оподатковується спадок

В Державній фіскальній службі детально розповіли, як оподатковується отриманий спадок. Про це йдеться у повідомленні служби.

В Державній фіскальній службі детально розповіли, як оподатковується отриманий спадок.
Фото: zib.com.ua

Як оподатковується

  • Якщо Ви отримали спадщину від члена сім’ї першого та другого ступенів споріднення, то вартість успадкованої власності оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.
  • Фізична особа, яка отримує спадщину від інших родичів, наприклад, рідного дядька, тітки чи просто знайомих сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.
  • Якщо майно успадковує фізична особа від нерезидента або спадщина отримується нерезидентом, то вартість об’єкта спадщини підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%. Навіть, якщо такий нерезидент вважається членом сім’ї першого та другого ступенів споріднення.

Крім податку на доходи фізичних осіб платники повинні сплатити військовий збір, який складає 1,5% від вартості успадкованого майна. Виключення мають особи, які отримали спадщину, яка оподатковується за нульовою ставкою податку.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Коментарі - 5

+
+24
semenvekselberg
semenvekselberg
25 березня 2019, 10:26
#
5% — шара. В некоторых европейских государствах — 50%. У некоторых банально нет денег выкупить наследство и оно плавно переходит государству…
Уходим от коммунизма с одной стороны, и находим его с другой…
+
+114
Anko
Anko
25 березня 2019, 11:50
#
Ставка налога 50% это по сути узаконенный грабеж со стороны государства.
+
0
avantoffer
avantoffer
25 березня 2019, 12:58
#
Это удобно накладывается на кредитную модель, когда кредит выплачивается до смерти и после активы переходят государству. Вполне веротно есть много бизнесов, которые выкупают ту же недвигу и дают тебе жить там до смерти

Что мешает продать при жизни и передать кеш, что мешает оформить на юрлицо и передать право управления, что мешает сменить на 1 год налоговую резиденцию, пожив немного в ОАЕ и т.п.?
+
0
WallStreet
WallStreet
25 березня 2019, 21:13
#
Друг мой, идеи твои хороши, но к сожалению, не все такие умные. Большинство людей живут от зп до зп, а квартира одна от родителей. Короче говоря, ты молодец, а государства это шарашкины канторы, высасывающие из людей последние крохи, имхо…
+
0
semenvekselberg
semenvekselberg
25 березня 2019, 15:17
#
Anko
А я об чём?
Это да, некоторым всё же удаётся «пристроить» наследство кому-то по дешёвке, т.к. в среднем даётся 6 месяцев на оформление.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися