У 2018 році 98,6% штрафних санкцій нараховувалися банкам за проведення схемних операцій, а не за операційні помилки. Про це заявив на українському Валютному Форумі начальник управління департаменту фінмоніторингу НБУ Віталій Черняк, передає кореспондент «Мінфіну».
Нацбанк розповів про нововведення у фінмоніторингу
За його словами, у 95% схемні операції проводилися через компанії-одноденки. Обсяг таких схем — мільярди гривень, тому вони потрапляють в поле зору НБУ, на відміну від стандартних транзакцій фізосіб.
Черняк також розповів, що НБУ буде рідше перевіряти підопічних на предмет проведених ними валютних операцій.
Раніше Нацбанк встановлював жорсткий графік перевірок: існувало 12 напрямків, які потрібно було обов'язково моніторити. Тепер перевірки будуть проводитися від одного разу на рік до одного разу на 5 років. Частота буде залежати від ступеня ризикованості операцій, які проводить банк, і даних в звітності фінустанови.
«На сьогоднішній день у нас вже створено підрозділ, який буде аналізувати звітність банків з точки зору операцій, продуктів, обсягів, сум, категорій клієнтів. На підставі цих даних буде прийматися рішення, який ризик привласнити банку і як часто будуть проводитися перевірки», — роз'яснив Черняк.
Коментарі - 3
А и да, клиенту уголовная ответственность не грозит за невозможность доказать, а всего лишь не проведут операцию.
Причем тут степень ответственности в принципе не понятно.