На прохання банківської спільноти Нацбанк відстрочив введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN. Про це йдеться в повідомленні регулятора.
Регулятор відклав впровадження IBAN
Старт впровадження IBAN в Україні розпочнеться з 5 серпня цього року (раніше планувалося — з 1 квітня 2019 року).
«Це пов'язано з необхідністю забезпечення якісного доопрацювання банками програмного забезпечення систем дистанційного обслуговування, якими користуються клієнти», — заявили в НБУ.
З 5 серпня 2019 року банки будуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN, а діючі номера рахунків мінятимуть відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням діючого номера аналітичного обліку.
У той же час, як і планувалося раніше, застосування IBAN з 1 листопада 2019 року стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів коштів як в національній, так і в іноземних валютах, в тому числі під час транскордонних переказів. Тобто, всі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN.
У період з 5 серпня по 31 жовтня 2019 року абоненти банків в реквізитах розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.
У НБУ нагадали, що введення IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Нацбанку.
В цілому використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів повинно зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.
Завдяки цьому клієнти банків зможуть
- зручно і просто ідентифікувати платника і одержувача коштів, а також банк України, що їх обслуговує;
- уникнути помилок у реквізитах рахунків, завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах;
- швидше здійснювати перекази і отримувати кошти.
Серед інших переваг для клієнтів банків, Нацбанк планує впровадження стандарту для здійснення платежів з використанням QR кодів для учасників платіжного ринку.
Використання QR кодів, які будуть містити інформацію про IBAN, сприятиме спрощенню оплати рахунків і обміну платіжною інформацією.
Коментарі - 10
— це буде головною причиною, чому класичні банки не витримають конкуренції.
«Або змінися, або помри!» (с)
1—2 символы — код страны, где находится банк получателя (в соответствии со стандартом ISO 3166-1 alpha-2)
3—4 символы — контрольное уникальное число IBAN, рассчитываемое по стандарту (ISO 7064)
5—34 символы — Basic Bank Account Number (BBAN), базовый номер банковского счёта, включающий, как минимум, сам номер счёта, так и признак банка получателя (в том числе код филиала банка).
«С 5 августа 2019 года банки будут открывать клиентам новые счета в стандарте IBAN» — это как и зачем????
А будет — «счет клиента 32145426204534534».
это типа удобнее.
оно может и удобнее, но в среднем банке 50-70 программ стоит, которые переделать нужно.
Зачем портить людям летние отпуска — не пойму.
Ну перенесите на первое или пятое сентября, когда уже все отгуляли отпуска и будут работать в поте лица.
Многие банкиры переживают за свои программы, а моей бухгалтерии обновлять банковские реквизиты нескольких десятков тысяч поставщиков, подрядчиков, клиентов и конечно все бюджетные счета для уплаты налогов…