У четвер обстановка на валютному ринку продовжувала загострюватися, а сам сценарій торгів повторив вже відпрацьовану спекулянтами схему останніх днів по розгойдуванню курсу. Причому, штучне зростання котирувань навіть перевищило наш ранковий прогноз.
Долар пішов вгору: хто і як розігріває курс
Тепер докладніше про сам механізм збільшення курсу.
Як і вчора, ранок почався майже з рівня вчорашніх вечірніх котирувань 27,08 / 27,13 гривень за долар. На 11 годину пропозиція дещо перевищила попит і курс трохи просів — до 27,09 / 27,12 гривень. Хитка рівновага протрималася дуже недовго. Покупці досить швидко викупили основний обсяг пропозиції та попит швидко почав перевищувати пропозицію, що призвело до тренду на зростання курсу.
Експортери швидко зорієнтувалися на мінливому ринку і стали притримувати валюту, намагаючись грати «на підвищення». У цьому їх з радістю підтримали спекулянти.
НБУ не втручався і зростання котирувань своїми інтервенціями не збивав.
На 12 годин долар вже котирувався у межах 27,18 / 27,22 гривень та протримався в цих межах до самого кінця активної фази торгів, а довідковий курс Нацбанку на 12:00 зафіксували на рівні 27,1360 гривень за долар.
Після обіду курс віддали на відкуп спекулянтам, які на поодиноких дрібних угодах вже на 15 годин наздогнали його до позначки 27,22-27,23 / 27,265 і втримали його на цьому формальному рівні вже до самого завершення сесії.
Загальна тактика спекулянтів по розгойдуванню курсу в останні дні в цілому наступна. Вони чекають рівноваги попиту та пропозиції в першій половині дня, потім дають можливість «закритися» по операціях за цими курсами основним гравцям і дочекавшись завершення операцій великих продавців — виходять на ринок з новою порцією заявок на купівлю валюти на дрібні суми.
Це створює вже на малооб'ємному ринку формальну перевагу попиту на валюту над пропозицією і забезпечує спекулянтам ефективне зростання курсу на невеликих обсягах угод.
Паралельно з цим і експортери починають притримувати валюту, вичікуючи максимальних валютних котирувань. Такий сценарій дозволяє спекулянтам «малими витратами» підіймати курс та розгойдувати ринок.
Головні події 14 лютого на міжбанку
1) Продовження ситуативної боротьби інтересів великих гравців міжбанку з істотним спекулятивним розгойдуванням ринку та грою «на підвищення». Зростання курсу долара з ранкових 27,08 / 27,13 до 27,23 / 27,27 гривень на момент закінчення сесії.
2) НБУ не виходив на ринок в публічному форматі аукціону.
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зареєстрований на позначці в 27,1360 гривень за долар, а офіційний курс Нацбанку на 15 лютого встановлено на рівні 27,159961.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 8
Идёт плавный рост.
Так будет нельзя точно до 28, никто сильно не будет сопровождаться.
Если в дни ОВГЗ будет большой заход — тогда только будет укрепление.
Курс и так загнали в низ, бюджет итак из-за низкого доллара не дополучает.
К 29 прийдёт в конце осени, вы думаете летом 29-30? Врятли
https://bank.gov.ua/control/uk/currentmoney/cmcoin/list
чи по вашому робота-дизайн-тираж має продаватись по номіналу?