Мінфін - Курси валют України

Встановити
14 лютого 2019, 11:41

НБУ оптимізує порядок міжбанківського переказу коштів

Національний банк планує оптимізувати порядок міжбанківського переказу коштів в національній валюті. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Національний банк планує оптимізувати порядок міжбанківського переказу коштів в національній валюті.
Фото: flickr.com

Проектом пропонується:

  • передбачити застосування електронного підпису при формуванні міжбанківського електронного розрахункового документа (замість електронного цифрового підпису);
  • виключити з Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті норми щодо відкриття/закриття кореспондентських рахунків банків-резидентів у національній валюті, оскільки ці питання надалі регулюватимуться Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, викладеною в новій редакції (крім порядку відкриття/закриття кореспондентського рахунку банку, філії іноземного банку в Національному банку для роботи в СЕП).

Крім того, Національний банк має намір запровадити в СЕП автоматичне проведення платежів у файловому режимі, не підтверджених безпосереднім учасником СЕП – отримувачем коштів на кінець банківського дня, та виключити необхідність обліку не підтверджених сум міжбанківських електронних розрахункових документів на транзитному рахунку в Національному банку.

Передбачається, що така новація в СЕП буде введена в дію через два місяця з дня набрання чинності цього документу з метою створення умов для забезпечення готовності всіх безпосередніх учасників СЕП до змін у технології роботи СЕП.

Коментарі - 1

+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
14 лютого 2019, 14:22
#
«Национальный банк намерен ввести в СЭП автоматическое проведение платежей в файловом режиме, не подтвержденных непосредственным участником СЭП — получателем средств на конец банковского дня»

Довольно интересное нововведение.

Про затвердження Змін до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися