Слідчі Генеральної прокуратури повідомили колишнім керівникам АБ «Укргазбанк» про підозру у привласненні 39 мільйонів гривень. Про це йдеться в повідомленні Генпрокуратури.
Екс-керівникам Укргазбанку повідомили про підозру у привласненні 39 мільйонів
Згідно з повідомленням, в ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2008-2009 років колишній член наглядової ради АБ «Укргазбанк», за попередньою змовою з чинним на той час заступником голови правління Укргазбанку, організував схему виведення держкоштів на рахунок заздалегідь створеного ним підконтрольного підприємства шляхом укладення між банком і підприємством договору оренди нежитлових приміщень і підписання акту прийому-передачі до зазначеного договору оренди нежитлових приміщень загальною площею майже 5 тис. 035 кв. м, якими банк фактично не користувався і необхідність використання яких документально не підтверджено.
В результаті перерахування коштів на розрахунковий рахунок підприємства Укргазбанку було завдано збитків на загальну суму 39 млн грн.
В даний час проводиться комплекс слідчих і розшукових дій з метою встановлення всіх обставин скоєного кримінального злочину, а також вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
Досудове розслідування триває.
Коментарі - 3
Интересно с чьей подачи раскопали это дело? Кто и что не поделил или кому-то перешел дорогу?
Субарендодатель хотел повысить цену аренды помещения в котором находилось банковское отделение в 1.5 раза.
Мне, как нач Дирекции (я перешел с ГО на эту должность за пол года -год до этого), Глава Правления сказал провести переговоры и не допустить повышение более чем на 20%. С субарендодателем мне договориться не удалось. В итоге я вышел на собственника помещения (гос структура) где договорился что мы будем платить меньше на 20% чем платили до этого субарендодателю.
А все оказалось очень просто. Человек, который занимался подбором помещений, договорлся за цену на общую площадь в 400 м«2 с гос учреждением собственником помещения на определенную цену (для наглядности возьмем 100 тыс грн). Сам же, через „прокладку“ субарендодателя сдал 200м»2 магазину (который по документам и был субарендодателем) за 50 тыс грн и 200м«2 банку за 100 тыс грн.
Итого профит такого „бизнесмена“ сотрудника банка составил 50 тыс грн в мес.
Спустя несколько лет, когда собсвенник помещения в связи с ростом доллара и пр поднял цену до 150 тыс грн, то магазин-субарендодатель + заинтересованый бывший сотрудник (он уже не работал) решили сноа переложить все эти затраты на плечи банка и поднять цену для банка до 150 тыс грн.
Так что, ничего нового в данной схеме нет.
Только описанная мною была более изощренной и защищенной.
А по УкрГазу даже не креативили.