Міністерство фінансів відзвітувало про виконання держбюджету-2018. У порівнянні з 2017 роком, надходження до державної скарбниці зросли на 17%, майже на стільки ж збільшилися і витрати (17,5%).
Держбюджет заощадив на порятунку банків
«Дефіцит держбюджету був в рамках, передбачених в програмі МВФ», — констатують в міністерстві. Він склав 59,2 млрд грн, це близько 2.2% ВВП.
Про те, чому дефіцит держскарбниці виявився менше, ніж в попередні роки, на своїй сторінці в Facebook написав екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник.
Не люблю слова «дефіцит». Особливо, коли воно стосується державної скарбниці. Але варто привернути увагу до явища нестачі коштів минулого року. І в уже незвичному для нас ракурсі. Хоча моя оцінка дефіциту (67 млрд. грн.) вища за показник офіційних звітів, але вона вперше за останні роки вимірюється двозначним, а не тризначним числом мільярдів. Бо минулого року не було надано жодної гривні на порятунок банківського сектору. Для розуміння: у 2017-му таких коштів було 70 млрд. грн.
Дуже не хочу, щоб наведена інформація стала підставою для самозаспокоєння. Бо для цього немає підстав. Перш за все через породжений хронічно великим дефіцитом попередніх років державний борг. Минулого року він забрав у нас кожну восьму гривню надходжень до державної скарбниці (тільки на обслуговування). Пам’ятаймо і про невирішену проблему мінімальних соціальних стандартів. Не маємо права забувати і про величезні суми передбачених іншими законами зобов’язань, які залишаються «поза касою», не включаються до бюджету.
Солі на рани додають і невтомні українські політики — провідники популізму, які в пориві невтомної турботи про електорат вішають на шиї кожного з нас тягар наростаючих проблем. А дехто з нас ще і з радістю підставляє шиї для цих проблем. Бо дурман солодкого популізму знаходить немало споживачів. Тож головна бюджетна робота ще попереду.
Коментарі - 13
Как это было, например, с законом о госгарантиях вкладов в Приватбанке.
Для думающих людей — это очевидная глупость, но ведь в стране есть и другая категория населения, которая не привыкла думать своей головой и её действия подчинены законам толпы — вот для них нужно было публично огласить о принятии закона о госгарантиях, ну а затем спустить на тормозах его подписание.
Главное было достигнуто — не допустить паники.
И выплата возмещения из ФГВФЛ.
Притом, что усиленно разгонялась паника и качался валютный курс.
Возмещение естественно пошло б на покупку наличной валюты.
Какой был бы курс?
«понесли деньги под самые большие проценты в Приват» — у «Привата» ставки были высокие, но не самые высокие по рынку.
«зачем было их спасать в ущерб больным детям, пенсионерам» — там довольно немало клиентов-пенсионеров со «Стандартом безналоговым для пенсионеров».
«Мы больная нация, раз это проглотили» — в скандинавский экон.кризис (начало 1990х) в Швеции вообще гарантировались все банковские вклады.
Именно чтоб воспрепятствовать панике.
Если вы чего-то не понимаете — это ещё ничего не значит.
Кстати, больным детям тоже помогают, оплачивая им лечение за границей.
Пенсионерам тоже выплачивают пенсию в два раза большую, чем есть средства в Пенсионном Фонде да и на армию тратят не мало.
Так что действительно — вы многого не понимаете…
Ведь после выборов Президента Украины
будут выборы депутатов ВРУ — а ему понравилось быть депутатом.