Мінфін - Курси валют України

Встановити
29 січня 2019, 10:42

У ДФС розповіли, як отримати податкову пільгу

Громадяни, які працюють неповний робочий день, та батьки з двома і більше дітьми мають право на податкову соціальну пільгу.  Про це пише прес-служба ДФС з посиланням на інтерв'ю Тетяни Федченко.

Громадяни, які працюють неповний робочий день, та батьки з двома і більше дітьми мають право на податкову соціальну пільгу.
Фото: sud.ua

Як її отримати

  • Щоб її отримати та, відповідно, зменшити свої податкові зобов’язання, людина повинна подати заяву до бухгалтерії підприємства.

Що таке податкова соціальна пільга

  • «Соціальна пільга – це можливість платника зменшити нараховану суму місячної зарплатні на розмір такої пільги. Тобто зарплата зменшується на суму пільги і лише після цього оподатковується податком на доходи фізичних осіб», – пояснила Тетяна Федченко.

  • Пільга складає 50% місячного розміру прожиткового мінімуму для дієздатних осіб, встановленого на 1 січня звітного податкового року. У 2019 році це – 960 грн 50 коп (50% від 1921 грн прожиткового мінімуму для дієздатних осіб станом на 1 січня 2019 року).

Хто має право на соціальну пільгу

Право на таку пільгу має кожна працююча людина, яка отримує заробітну плату та є платником податку на доходи фізичних осіб. Однак при цьому особа має відповідати кільком умовам.

  • Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованої місячної зарплатні, якщо її розмір не перевищує суму, що дорівнює місячному прожитковому мінімуму, який діє на 1 січня звітного року для дієздатної особи, помноженої на 1,4 та округленої до 10 гривень. У 2019 році сума обмеження становить 2 690 грн.

  • Пільга застосовується лише до заробітної плати та не стосується інших доходів.

  • Роботодавець починає застосовувати пільгу з дня отримання від платника заяви і документів, які підтверджують право на її використання.

Отримати гроші до зарплати

  • Пільга не застосовується, якщо працівник, окрім зарплатні, отримує виплати з бюджету у вигляді стипендії, грошового або майнового забезпечення учня, студента, аспіранта тощо.

  • Податкова пільга надається тільки за одним місцем роботи. «Якщо особа працює на кількох підприємствах, вона може обрати, де їй вигідніше скористатися правом на пільгу, та подати роботодавцю письмову заяву», – зазначила Тетяна Федченко.

Хто має право на підвищену податкову соціальну пільгу

  • Деяким категоріям платників податкова соціальна пільга надається у більшому розмірі, ніж звичайно. Це – студенти, аспіранти, ординатори, ад’юнкти, чорнобильці І та ІІ категорій, інваліди І та ІІ груп, а також ветерани війни, зокрема учасники бойових дій.

  • Для батьків неповнолітніх дітей передбачено особливий порядок надання пільги. Вона надається обом батькам, а якщо в сім’ї двоє та більше дітей до 18 років, пільга надається на кожну дитину. Наприклад, для матері з двома дітьми вона складатиме не 960 грн 50 коп, а 1 тис. 921 грн, з трьома — 2 тис. 881 грн 50 коп.

  • При цьому лише для одного з батьків граничний розмір зарплатні, який дає право на пільгу, збільшується залежно від кількості дітей у віці до 18 років.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися