7 лютого 2019 року у конференц-холі «Radisson Blu Hotel» за адресою: м. Київ, вул. Братська, 17-19 відбудеться форум «Валютна еволюція — 2019: особливості валютного регулювання та нагляду», організований журналом «Вісник. Офіційно про податки».
Валютна еволюція — 2019: особливості валютного регулювання та нагляду
Захід провадиться за участі керівництва та провідних експертів ДФСУкраїни, НБУ, Генеральної прокуратури та Нацполіції. Генеральний партнер заходу — Асоціація учасників валютного ринку, партнери — «YouControl», юридична фірма «EVERLEGAL», юридичне об’єднання «ID LEGAL GROUP» та українська асоціація платіжних систем «UAPS».
Саме у день проведення форуму – 7 лютого 2019 року – буде введений у дію Закон України «Про валюту і валютні операції». Разом з ним запрацює низка нормативно-правових актів НБУ. Кінцева мета цього процесу — зняття усіх валютних обмежень та забезпечення режиму вільного руху капіталу. Отже, чи дійсно дозволено все, що не заборонено? А що саме заборонено? А хто та як здійснюватиме валютний нагляд у нових умовах? Яка відповідальність вже незабаром загрожуватиме суб’єктам валютного нагляду?
Форум покликаний відповісти на ці та інші запитання від його учасників. Адже спікерами форуму будуть провідні експерти ДФС, НБУ, Нацполіції та прокуратури, відомі спеціалісти валютного ринку та фахівці з торгівлі іноземною валютою.
Програма заходу передбачає чотири сесії, присвячені ключовим новаціям у сфері валютного регулювання, нагляду та контролю за валютними операціями. Особливий акцент буде зроблено на нових функціях Нацбанку, ДФС та правоохоронних органів України у валютному нагляді.
У фокусі форуму:
«Нова система валютного регулювання»
Нова структура валютного ринку України: огляд валютних новацій.
Ліберальні підходи до операцій з валютними цінностями.
Розрахунки з нерезидентами.
Іноземна валюта в Україні.
Умови та порядок торгівлі іноземною валютою.
Транскордонне переміщення валютних цінностей.
«Валютний нагляд: функції НБУ та банків»
Порядок валютного нагляду, зокрема, за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.
Порядок проведення перевірок суб’єктів валютного нагляду та притягнення їх до відповідальності.
Порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції.
Види відповідальності за порушення вимог валютного законодавства.
«Валютний нагляд: функції ДФС»
Валютний нагляд: нові підходи.
Контроль за своєчасним здійсненням розрахунків в іноземній валюті.
Проведення перевірок щодо дотримання встановлених законом строків здійснення розрахунків в іноземній валюті.
Особливості застосування, продовження періоду форс-мажору. Види відповідальності за порушення вимог валютного законодавства.
Постанова НБУ від 02.01.2019 № 7. Аспекти застосування: валютний нагляд; відлік дат; продовження строку; форс-мажор; суд; взаємозалік; застосування санкцій.
«Валютний нагляд: функції правоохоронних органів України»
Валютний нагляд: нові підходи в роботі правоохоронних органів (податкової міліції, Національної поліції України, органів прокуратури).
Види відповідальності за порушення вимог валютного законодавства.
Порядок застосування заходів впливу за порушення цих вимог. Роль правоохоронних органів.
Ключові спікери форуму:
Наталія Рубан, директор Департаменту аудиту ДФС України.
Вадим Замятін, заступник начальника Головного управління — начальник Управління ДФС України.
Наталія Вагіна, начальник управління інструментів впровадження монетарної політики НБУ.
Олександр Семенище, начальник відділу контролю за додержанням податкового законодавства при здійсненні ЗЕД Департаменту аудиту ГУ ДФС у м. Києві.
Руслан Стрембіцький, заступник начальника управління — начальник відділу протидії злочинам у бюджетній, кредитно-фінансовій, банківській сферах та зовнішньоекономічної діяльності Департаменту захисту економіки Національної поліції України.
Павло Кушніренко, керівник Асоціації учасників валютного ринку, екс- керівник відділу з вивчення проблем захисту національних інтересів в економічній сфері та протидії корупції Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при РНБО України.
Інші експерти державних органів у сфері валютного регулювання та комерціних структур (юридичних, аудиторських та консалтингових компаній).
Учасники форуму отримують:
- офіційні роз’яснення з тем заходу,
- пакет методичних матеріалів,
- особисті консультації від експертів.
Запрошуємо до участі:
керівників банків та підприємств, фінансових директорів та головних бухгалтерів, бухгалтерів, начальників юридичних підрозділів та юристів, фахівців у сфері валютного регулювання.
Для реєстрації на участь у форумі необхідно заповнити заявку на сайті.
Додаткову інформацію можна отримати: Оксана Воробйова: (044) 501-06-43, (066) 042-21-74; dfsukraina@ukr.net
Коментарі