Рада директорів МВФ ухвалила рішення про відкриття для України нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA). Загальний обсяг програми — 3,9 млрд доларів.Про це йдеться у повідомленні Мінфіну.
19 грудня 2018, 8:08
МВФ підтримав нову програму для України
Що це значить
- Перший транш обсягом 1,4 млрд доларів має надійти в Україну до 25 грудня. Рішення про подальші транші прийматиметься у травні та в листопаді 2019 року під час перегляду успіхів України у виконанні умов Меморандуму.
- Програма stand-by допоможе Україні підтримувати макростабільність у найближчі роки, коли Україна змушена долати низку викликів, зумовлених посиленням тиску від російської агресії, президентськими і парламентськими виборами в 2019 році та необхідністю забезпечення пікових виплат по зовнішньому боргу.
- Програма охоплюватиме цілу низку ключових для розвитку країни заходів: продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу і жорсткої монетарної позиції з метою зниження інфляції та подальшого накопичення міжнародних резервів, активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, реформ фінансового та енергетичного секторів, а також посилення боротьби з корупцією.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 38
Думаю что, дефолт, в предверии выборов, в условиях российской агресии, со слабой экономикой не лучший вариант.
Тогда выберут какого то «Ляшко» который пенсии в 5 раз подымет, газ вернет по 1 грн, доллар по 8 грн.
Тоді не зрозуміло що ви хотіли сказати.
> якщо позичені гроші вкладаються в економіку
Ними ж старе повернули. У вас всюди суперечності.
Економіка — це не піч в яку вкладають. Уявіть що у вас є мільярд. Давайте, вкладіть її в економіку України. Одразу безліч проблем вилізе.
Щоб вкладати гроші в якусь справу, потрібно розбиратися в справі, знати предметну область. У чиновників зовсім інша предметна область.
В економіку мають вкладати інвестори, інвестувати можна і потрібно не тільки гроші, а ще працю і розум. А держава дбає про стабільність валюти і наглядає за банками.
https://en.wikipedia.org/wiki/Stock_and_flow
Зростання ВВП одного року означає більше ВВП цього і кожного наступного року. Якщо в 2018 зростання 3%, а в 2019 — 0%, то в 2020 все одно на 3% більше ніж в 2018. З відсотками по облігаціях не так. Грубо кажучи, зростання ВВП один раз може перекрити відсотки назавжди, але є кілька нюансів. По перше, може бути падіння ВВП. По друге, разом з ВВП росте і споживання. По третє… нема межі удосконалення.
Чай не 2008 на улице)
Плюс Всемирный банк выдал 750 млн.дол.
то есть берут кредиты на нужды текущие нужды, а платить будут дети и внуки. ну такое себе…
Когда перестанут давать, на этот случай уже план Б, тоесть «бегут»)
Конечно же может быть коррупция, так, что правительство тратит налево, а отдает с налогов, но во первых, так и безо всяких кредитов можно, а во вторых, дети и внуки все равно ничего не смогут отдать, если будут жить в такой же нищей стране и так же ничего не зарабатывать.
Описанная проблема в Украине есть, но она связанна не с кредитами, а с банальной коррупцией. И решать ее нужно не моралью. Да и все же, практика показывает что от кредита пользы больше чем вреда, даже у нас в стране. Если вы этого не замечаете, то это обычный иррациональный страх кредитов, который у многих есть и который очень плохой советчик.
Треба дочекатися:)
Берем, потому что:
1. Кое-кто в 2011-2013 брал кредиты и сливал ЗВР бестолково.
2. Пункт выше усугубила война.
Это все кредиты выживания. Поддержания макростабильности.
Кредиты развития — это ЕБРР, ЕИБ на конкретные инфраструктурные проекты и конкретное бизнес-кредитование (частного сектора).
Но есть взаимосвязь, а именно: без макростабильности, никто не даст кредиты на развитие. Без макростабильности инвестиций тоже не будет.
И вообще отличие максростабильности от ее отсутствия — это: зима 2014-2015 (девал с 14 до 24, +100% за 4 мес., 25% в мес.), или 2016-2018 (девал с 24 до 28 на 16% за 3 года, 5% в год)
Годовая девальвация в 3-5% это лучше чем пружина в 300%