Послуга з перенесення абонентських номерів мобільних операторів запрацює, як і визначено законодавством, з 1 травня 2019 року. Про це заявив виконавчий директор ДП «Український державний центр радіочастот» Вадим Гулько, передає «Укрінформ».
7 грудня 2018, 8:34
Послугу з перенесення мобільних номерів обіцяють запустити з травня
Що це означає?
- На сьогодні іде підлаштування програмного забезпечення під Україну і наші вимоги.
- До запровадження послуги належить пройти ще один важливий етап — створення системи захисту та переведення всіх персональних даних у коди.
- До 1 лютого всі мобільні оператори зобов'язані створити локальні бази даних та під'єднати їх до загальної, яку вестиме УДЦР.
Однак, як уточнюють в УДЦР, наповнення самої бази даних залежатиме від популярності послуги в Україні.
Старту послуги також передуватиме тримісячне тестування.
Як зазначають в УДЦР, популярність самої послуги передбачити важко, оскільки у світі є країни, де послугою з перенесення абонентських номерів скористалося менше 1% населення.
Як повідомлялося, з 1 травня 2019 року в Україні має запрацювати послуга MNP, що дасть змогу абонентам стільникового зв’язку змінити свого оператора без зміни номера.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 8
Звонишь и не знаешь платный твой звонок будет или нет.
А основну частину грошей знімуть тільки за здійснення самого дзвінка (або в першу секунду розмови) — оператори у нас креативні…
Зробити його центральним учасником в ланцюгу послуги MNP — це помилка, наслідком якої буде погана якість сервісу.
Краще не вводити цю послугу: людина, що хоче перейти до іншого оператора просто «орендує» у нього мобільний номер, що є власністю оператора.
MNP призведе до монополізації ринку тільки якщо оператори не будуть творити інновації. Якщо ж вони будуть покращувати сервіси, то це буде вигідно користувачам.
Виходить, що MNP — це своєрідна компенсація на програмному рівні того, що більшість мобільнів телефонів мають лише одну SIM-карту. Одна SIM-карта+MNP приблизно= телефон з безлічю SIM-карт.