6 грудня 2018, 12:32 Читать на русском

ФГВФО: Компанія «Укрінком» не є правонаступницею Укрінбанку

Фонд гарантування вкладів фізосіб звертає увагу клієнтів ПАТ «Укрінбанк» та учасників фінансового ринку на той факт, що компанія «Укрінком» не була і не є правонаступницею Укрінбанку

Фонд гарантування вкладів фізосіб звертає увагу клієнтів ПАТ «Укрінбанк» та учасників фінансового ринку на той факт, що компанія «Укрінком» не була і не є правонаступницею Укрінбанку.
Фото: finclub.net

Фонд гарантування вкладів фізосіб звертає увагу клієнтів ПАТ «Укрінбанк» та учасників фінансового ринку на той факт, що компанія «Укрінком» не була і не є правонаступницею Укрінбанку. Про це йдеться в повідомленні Фонду.

Згідно з повідомленням Фонду, в декількох господарських справах Верховним Судом сформована правова позиція щодо відсутності доказів на підтвердження обставин правонаступництва від банку до згадуваної компанії.

«Не дивлячись на це, здійснені позичальниками банку платежі на користь компанії ризикують бути зарахованими в рахунок погашення кредитної заборгованості, а укладені з компанією та її „сателітами“ угоди про покупку/продаж активів банку — визнані в судовому порядку недійсними», — зазначили у Фонді.

На сьогодні, незважаючи на те, що крапка в судових справах про правомірність прийняття рішень про виведення банку з ринку не поставлена, представники компанії «Укрінком», позиціонуючи себе повноцінними правонаступниками банку, ведуть активну роботу по стягненню заборгованості з низки позичальників банку.

Більше того, згідно з даними держреєстру, за останній час було зафіксовано близько 100 фактів відчуження нерухомого майна і зняття обмеження з об'єктів, які виступали забезпеченням під видані банком кредити.

У Фонді відзначили, що невідома доля переданих в забезпечення за виданими Укрінбанком кредитами близько 30 тис. кв. м. нерухомості в Києві. З частини цього майна з дозволу «Укрінкома» було знято обтяження. Ще частина перейшла у власність «Укрінком», але вже через кілька днів в реєстрі зафіксовано відчуження зазначеної нерухомості.

При цьому самопроголошений «правонаступник», фактично маючи повний контроль над активами, від зобов'язань як перед вкладниками, так і кредиторами банку відмовляється.

ПАТ «Укрінком» наполягає, що саме на Фонд гарантування покладено обов'язок щодо задоволення вимог кредиторів (у т. ч. кредиторів четвертої черги, так званих вкладників «200 плюс») банку.

Фонд в листопаді 2017 року заявляв, що після рішення Верховного суду, яким підтверджена правомірність виведення Укрінбанку з ринку, пов'язані особи продовжують здійснювати дії для виведення його активів.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама