5 грудня 2018, 12:06 Читать на русском

Мінсоцполітики роз’яснило, як сплачувати за субсидією

Зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці. Про це йдеться у повідомленні Мінсоцполітики.

Зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці.
Фото: politeka.net

Як сплачувати свій обов’язковий платіж?

  • Наприклад, сім’ї була нарахована жовтнева субсидія (неповний опалювальний місяць) у розмірі 550 грн. Обов’язковий платіж домогосподарства 820 грн. Але у жовтні спожито лише 13 кубометрів газу, за що сплачено його фактичну вартість — 92,26 грн. У наступному місяці сім’я має право розрахуватися за спожитий понад норму газ зекономленою в попередньому місяці субсидією.
  • Або ж у листопаді обов’язковий платіж становить 1000 гривень за соціальною нормою 400 кубів газу, а фактично використано лише 100 кубів. Залишок – 300 кубів – можна використати у більш холодні місяці, наприклад, у грудні-січні. При цьому не потрібно нікому нічого повідомляти – ці суми мають зазначатися надавачем послуг у платіжці як переплата (з мінусом).
  • Якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.
  • Якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

Як зараховується субсидія?

  • Сума субсидії, яку держава надала громадянам для оплати комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів і яка не використана у минулому місяці родиною внаслідок економії електроенергії, газу чи води, має обов’язково зараховуватися постачальником послуги в рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів.
  • Якщо виконавець житлово-комунальної послуги «ігнорує» зекономлену субсидію і нараховує інакше, він порушує діюче законодавство.
  • У випадку порушення таких прав українці можуть звертатися із скаргами до керівників підприємств, що надають послуги, а у разі відсутності реагування – до органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування.

Коментарі - 6

+
+15
Zhmunya
Zhmunya
5 грудня 2018, 12:20
#
Для того чтобы что-то платить необходимо предоставить расчет, а в Днепре органы соцстраха не выдают никаких ответов безосновательно заявляя приходите через 1,5 месяца, хотя документы поданы в сентябре, а действующие в летний период субсидии не пересчитаны. Подавались пенсионеры, долгов по комуслугам нет, прописаны одни.
Потрудитесь предоставить ответы на обращения граждан по назначению субсидий, сроки по которым уже давно вышли, а потом рассказывайте как платить и как экономить.
Интересно, хоть кто-то в Украине получил субсидию? Если есть у кого-то напишите город и область.
+
0
Toxa David
Toxa David
5 грудня 2018, 12:30
#
Житомир. Богунский р-н. Вчера теща получила «зимнюю» субсидию.
+
0
Zhmunya
Zhmunya
5 грудня 2018, 12:31
#
А подавалась когда? По закону 10 рабочих дней на ответ на заявление о назначении субсидии.
В реестре есть информация? https://subsidii.ioc.gov.ua/search/
+
0
Toxa David
Toxa David
5 грудня 2018, 16:47
#
А подавала месяца три назад, точнее не скажу. Потом ездила и получила ответ, мол не волнуйтесь все насчитают.
+
0
Ігор Волкогон
Ігор Волкогон
16 січня 2019, 11:21
#
Шостка Сумской обл подал заявление 8 ноября и до сегодняшнего дня ничего нет.

+
0
NehrenDelat
NehrenDelat
23 лютого 2019, 6:30
#
Пришла субсидия в феврале, мы переплатили почти 6к гривен, теперь нам говорят нужно платить обязательный платеж почти тысячу, это правильно?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама