4 грудня суддя Фанкорт виніс офіційно своє рішення у Високому Суді Лондона. Про це йдеться у повідомленні банка.
4 грудня 2018, 15:01
Офіційно: Приватбанк подаватиме апеляцію на рішення суду Англії
Що відбувається?
- Протягом слухання, що відбулося 23 листопада 2018 року в Лондоні, цей суддя надав банку дозвіл на оскарження рішення суду першої інстанції щодо питання юрисдикції. Банк подасть апеляційну скаргу найближчим часом.
- Судовий наказ про всесвітній арешт активів колишніх власників Банку, Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, та шести компаній, які, як заявляється, підконтрольні їм, на суму 2,6 млрд доларів наразі залишається чинним.
- Відповідачам і надалі заборонено, крім іншого, відчужувати свої активи без згоди Банку або дозволу англійського суду.
Рішення судді
- Сьогоднішнє рішення фіксує висновки судді про те, що «в банку немає жодних труднощів із доведенням факту шахрайських дій для достатньої для судового розгляду справи… докази основним чином вказують на ретельно сплановані шахрайські дії та відмивання коштів в особливо великих розмірах… Існує дуже складна схема із залученням великої кількості кредитів та авансових платежів постачальникам… Саме штучна складність цієї схеми вказує на такі шахрайські дії.
Оформити картку «Універсальна Gold» Приватбанку
Історія конфлікту
- Позов Банку стосується шахрайських дій стосовно кредитів на суму 1,9 млрд доларів, які були використані для здійснення авансових платежів шести компаніям-відповідачам за „удаваними“ договорами поставки, які „не могли бути виконані та більше того, навіть не було жодного наміру на їхнє виконання.
- Вони були використані як прикриття для виправдання витоку величезних сум коштів із банку“. 1,8 млрд дол були проведені через три англійські компанії.
- В рішенні зазначається, що для цілей цих клопотань, всі відповідачі не заперечують, що банк має достатню для судового розгляду справу, та шахрайськими діями банку було завдано збитків на суму 248 млн дол.
Збитки банку
- Банк заявляє, що такі шахрайські дії завдали збитку на суму 1,9 млрд дол плюс проценти (що нараховуються у розмірі близько 500 000 дол США в день), та залишається впевненим, що в кінцевому рахунку йому вдасться привести свої позовні вимоги до розгляду в суді Лондона.
- Станом на сьогодні, ціна позову Банку (разом із процентам) становить приблизно 3 млрд дол.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 10
Давно пора по Бахматюку, Лагуну, Жеваго также начать.
Зрадофильство ни к чему хорошему не приведет. Поведение зрадофильства нынче часто указывает что под маской бот или россиянин.
Ну приват в лице НБу понятно от куда