27 листопада 2018, 9:34 Читать на русском

ДФС роз'яснила нові правила ввезення авто на «євробляхах»

Вступили в дію законодавчі зміни, відповідно до яких нарахування акцизного податку буде здійснюватись за єдиною формулою, яка складається з базової ставки, помноженої на коефіцієнт об’єму двигуна та коефіцієнт транспортного засобу. Про це йдеться у повідомленні ДФС.

Вступили в дію законодавчі зміни, відповідно до яких нарахування акцизного податку буде здійснюватись за єдиною формулою, яка складається з базової ставки, помноженої на коефіцієнт об’єму двигуна та коефіцієнт транспортного засобу.
Фото: fakty.ua

Як вираховувати ставку? 

  • Базова ставка визначається окремо для кожного транспортного засобу в залежності від типу двигуна (бензиновий або дизельний) і в залежності від об’ємів циліндра.
  • Карбюраторний і дизельний – це 50 євро або 100 євро від об’єму циліндру та 75 євро або 150 євро відповідно.
  • Коефіцієнт об’єму двигуна визначається діленням об’єму циліндру двигуна внутрішнього згорання відповідного транспортного засобу на 1000 куб. сантиметрів.
  • Коефіцієнт віку дорівнює кількості повних календарних років, наступних за роком виробництва відповідного транспортного засобу до року визначення ставки податку.
  • Для нових транспортних засобів та авто, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, що використовувалися понад п’ятнадцять повних календарних років, коефіцієнт дорівнює 15.
  • Ставки акцизного податку для транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним або декількома), встановлюються у розмірі 1 євро за 1 кіловат годину ємності електричного стимулятора таких транспортних засобів.
  • Ставка акцизного податку на транспортні засоби, що приводяться в рух тільки електричним двигуном, одним або декількома, встановлюється у розмірі 100 євро за 1 штуку.

«Крім того, тимчасово, протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності законом про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів до акцизного податку буде застосовано коефіцієнт 0,5, крім електромобілів», — зазначили в ДФС.

Читайте також: Закони про розмитнення авто на єврономерах вступили в силу

Застосування коєфіцієнту

  • Зазначений коефіцієнт застосовується у разі ввезення легкового автомобіля фізичною особою для власного використання в кількості один транспортний засіб на одну особу.

Наприклад, при митному оформленні автомобіля Skoda Fabia 1,2, з бензиновим двигуном, 2011 року випуску (код УКТЗЕД 8703 22 90 30), вартість якого 2346 євро, сума митних платежів (мито 10%, акцизний податок та податок на додану вартість 20%) при пільговій ставці акцизного податку становить 27 663 грн, при повній ставці акцизного податку – 33 358 грн.

  • Протягом 180 днів митне оформлення транспортних засобів, щодо яких недотримані строки та умови митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється за умови сплати митних платежів та добровільної сплати фізичною особою, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб, коштів у сумі, що дорівнює розміру 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (8500 грн).

 Найкращі кредитні картки для водіїв

Коментарі - 4

+
+41
AleksandrBank
AleksandrBank
27 листопада 2018, 9:52
#
Некоторые тут высказывали мнение, что военное положение примут, чтобы «придушить» выступающих за Евробляхи, но этого не случилось и западные области воен.положение не задело как и сам Киев.
+
0
Saamosus
Saamosus
27 листопада 2018, 12:17
#
Некоторые хотели из пушки палить по воробьям)
+
+15
AleksandrBank
AleksandrBank
27 листопада 2018, 12:32
#
Просто каждый ищет предлог для Зрады, и полет фантазии порой не ограничен
+
0
Алексей Стеценко
Алексей Стеценко
27 листопада 2018, 15:45
#
Аналогия ввоза Евроблях и ввода военного положения звучит фантасмагорично)
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама