23 жовтня 2018, 10:56 Читать на русском

Приватизація держбанків: У Мінфіні розповіли, коли та на яких умовах

Укргазбанк та ПриватБанк будуть повністю приватизовані у строк до 2020 та 2022 років відповідно шляхом продажу міжнародним стратегічним інвесторам. Про це в інтерв’ю НВ розповів заступник міністра фінансів Юрій Гелетій.

Укргазбанк та ПриватБанк будуть повністю приватизовані у строк до 2020 та 2022 років відповідно шляхом продажу міжнародним стратегічним інвесторам.
Фото: заступник міністра фінансів Юрій Гелетій

«Для забезпечення приватизації нам треба виконати низку передумов. Це, перш за все, запровадити корпоративне управління, забезпечити наявність надійних операційних моделей в банках, ефективні показники рентабельності, урегулювання проблем, успадкованих від попереднього менеджменту, зокрема проблеми непрацюючих кредитів», — підкреслив він.

Гелетій зауважив, що Укргазбанк та ПриватБанк досягнуть зазначених умов відносно швидко та будуть повністю приватизовані у строк до 2020 та 2022 років відповідно шляхом продажу міжнародним стратегічним інвесторам або через первинне публічне розміщення акцій (IPO).

За його словами, держава буде шукати можливість для реалізації міноритарного пакета акцій Укргазбанк міжнародній фінансовій установі у найближчій перспективі.

Заступник міністра фінансів також додав, що менеджмент Ощадбанку активно працює у напрямку співпраці з міжнародними фінансовими організаціями — з ЄБРР, і висловив сподівання, що співпраця дасть змогу реалізувати стратегічну мету – скоротити частку держави протягом наступних п'яти років у цьому банку.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама