Мінфін - Курси валют України

Встановити
22 жовтня 2018, 15:57

У НБУ розповіли про вимоги до учасників небанківського ринку

Якщо парламент проголосує за закон про СПЛІТ і регулювання небанківського ринку перейде до НБУ, новий регулятор висуне підопічним три основні вимоги. Про це журналістам розповів директор департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз.

Якщо парламент проголосує за закон про СПЛІТ і регулювання небанківського ринку перейде до НБУ, новий регулятор висуне підопічним три основні вимоги.
Фото: Мінфін

Перша - статутний капітал.

«Він у вас є, або все, що намальовано в балансі — це сміття. З цього все почнеться. Це стане очевидним під час першої виїзної перевірки, при першій же переоцінці ризиків за нормальними вимогам, переоцінці цінних бумах і т.п. Після цього багато скотяться в мінус», — прогнозує Бевз.

Він зазначив, що у учасників небанківського ринку є рік, щоб почистити баланси

Друга — відповідність вимогам фінансового моніторингу. Ця вимога прямо пов'язана з якістю активів і тими транзакціями, які проводяться через компанії.

Третя — структура власності учасників небанківського ринку. «Якщо вона непрозора, і компанія не зробить нічого, щоб зробити її прозорою, вона піде з ринку. Те, як це буде, ми показали на прикладі банківського сектора», — зазначив Бевз.

Бевз також зазначив, що НБУ буде пред'являти ті ж вимоги до ділової репутації власників і керівників небанківських компаній, що і до банків. Особи, причетні до банкрутства фінустанов, не зможуть створювати і керувати фінансовими установами.

Депутати мають намір проголосувати за президентський законопроект 2413а — так званий закон про СПЛІТ - на початку листопада. Законопроект пропонує ліквідувати Нацкомфінпослуг — і передати його функції Національному банку України.

Коментарі - 1

+
0
yarg
yarg
23 жовтня 2018, 13:30
#
Бедному НБУ придется опять создавать облуправления, набирать сотни сотрудников… Иначе кто будет контролировать всю эту финансовую богадельню…
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися