Українська стартап-екосистема відчуває гостру нестачу венчурного капіталу, програючи у конкуренції за увагу інвесторів іншим країнам. UNIT Investment Summit, який пройшов у Києві 16 жовтня, став майданчиком для залучення міжнародних інвестицій в перспективні українські IT-стартапи.
Шанс на мільярд: де стартапам шукати інвесторів
Питання залучення капіталу за допомогою первинного випуску криптомонет (ICO) на піку актуальності: у 2017 році за допомогою цієї моделі компанії змогли залучити сумарно $3,25 млрд. Деякі країни навіть почали впроваджувати нормативну базу для проведення ICO: в ОАЕ, наприклад, з 2019 року можуть дозволити залучати капітал, продаючи криптовалюту.
У той же час цей вид інвестицій як і раніше несе серйозні ризики. Законодавство інвесторів не захищає, а ймовірність нарватися на шахраїв досить висока. Є чимало прецедентів, коли на перший погляд перспективні проекти терпіли фіаско, а то і зовсім зникали з грошима інвесторів. Тому багато інвесторів віддають перевагу традиційним венчурним інвестиціям в блокчейн-стартапи: їх обсяги за 9 місяців 2018 року зросли на 280%.
Стартапи, які мріють стати «єдинорогами», знаходяться у постійному пошуку інвесторів. Для появи «проектів на мільярд» необхідні 3 умови: таланти, капітал та розвинена інфраструктура: бізнес-кампуси, блокчейн-лабораторії, акселератори та ін. Організатори UNIT Investment Summit подбали про всі складові успіху, забезпечивши сприятливе середовище для вибудовування партнерських відносин між членами tech-товариства Центрально-Східної Європи.
Захід проходив в інноваційному парку UNIT.City, де створена екосистема для розвитку бізнесу у сфері високих технологій та креативних індустрій. UNIT Investment Summit зібрав близько 150 гостей з двадцяти країн. Серед них були інвестори, під керуванням яких сумарно знаходиться більш ніж $300 млн.
Останніми трендами у сфері венчурного інвестування з аудиторією поділився Рік Расмуссен — успішний підприємець із Силіконової долини, інвестор та директор стартап-програм університету Берклі, США.
Інший іменитий спікер — Ральф Глабішніг, співзасновник швейцарського блокчейн-аналога Кремнієвої Долини — Crypto Valley Association, розповів про майбутнє інвестицій у блокчейн-проекти.
У другій частині заходу пройшов конкурс стартапів, організований у партнерстві з Startup Lithuania. 10 попередньо відібраних команд, серед яких Influ2, Morbax HR та Nuka, представили свої проекти інвесторам у форматі п'ятихвилинних пітчей. Переміг український стартап в галузі альтернативної енергетики SolarGaps. Команда поїде на конференцію Startup Fair 2019, яка пройде у Вільнюсі.
«Батл» стартап-екосистем провели представники Польщі, країн Балтії, Білорусі, Балкан, Болгарії та України: протягом 10 хвилин вони ділилися досвідом і презентували досягнення свого локального tech-середовища.
UNIT Investment Summit проводився в рамках Kyiv Investment Week — серії заходів для інвесторів, представників фондів, бізнес-ангелів, стартапів та підприємців з усієї Європи, організовані командою UNIT.City Innovation park.
Коментарі - 8
Лучше в казино проиграть.
Или занятся веселыми играми с расчетными фьючерсами с кредитным плечом.
А как там Киеву со стартаперами и без централизованной горячей воды живётся?
с чего такие выводы — если на каждом окне висит блок кондера, то уж на бойлер и подавно деньги есть.
Насчет ''стартапов'', там в 99% или феерическая некомпетентность или простой обман ''инвестора''.
Полагаете, лучше в Скрепоносной купить, со скидкой?)