17 жовтня у приміщенні Верховної Ради відбулась презентація та реєстрація проекту закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», розроблений Офісом реформування адміністративних послуг. Про це йдеться у повідомленні Мінекономрозвитку.
«Прописка» через мобільний телефон. В Раді презентували новий законопроект
«Підхід до реєстрації місця проживання в Україні не змінювався ще з радянських часів. Сьогодні процедура змушує кожного громадянина доводити державі своє право проживання у помешканні і збирати ряд довідок та підтверджень. Реформа передбачає введення принципу, за яким особі достатньо повідомити про своє місце проживання за допомогою однієї заяви. Нова система базується на повній довірі громадянам з боку держави», — пояснив важливість заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.
Що змінюється?
- проектом закону скасовується паперовий документообіг;
- для реєстрації або зняття з реєстрації подаватиметься тільки одна заява;
- внесення відміток до паспортів про місце проживання буде не обов’язковим і здійснюватиметься тільки за бажанням особи;
- надається можливість зареєструвати місце проживання з мобільного телефону і оплатити це онлайн;
- усувається необхідність подавати громадянам довідки про місце проживання або склад сім’ї;
- реєстрація місця проживання новонародженої дитини буде здійснюватися автоматично, на підставі відомостей ДРАЦС;
- виключається можливість дублювання реєстрації у різних реєстрах територіальних громад; органи будуть обмінюватися інформацію про місце проживання без залучення особи;
- інформація про місце проживання відповідатиме дійсності на момент її запиту.
Чи не скористаються цим шахраї?
З метою попередження прийняття незаконних рішень, у тому числі судових, встановлюється, що у разі виникнення спору (наприклад наявності незгоди власника житла) жодне рішення не може ґрунтуватися на одному лише факті реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання особи для:
- підтвердження законності проживання у житлі (користування житлом),
- вселення особи у житло або виселення з нього,
- підтвердження факту проживання (непроживання) у житлі, зокрема з метою його приватизації або набуття права на спадкування за законом на зазначене житло або майно, що знаходиться за адресою зареєстрованого місця проживання,
- нарахування плати за користування житлом та плати за житлово-комунальні послуги,
- підтвердження факту оренди (найму) житла чи іншого платного користування житлом,
- встановлення або скасування будь-яких прав та обов'язків для інших осіб, які проживають у житлі.
Коментарі - 26
Потрібна більш сучасна і ефективна система офіційного контакту з кожним громадянином.
И только одна довидка из военкомата?
В рамках одного райвоенкомата — вообще проблем не должно быть.
1. Военкоматы это не одобрят.
2. Прописка — не пережиток. По крайней мере «прогрессивная Европа» избавиться от этого не смогла.
3. Идея единых реестров хороша, но не нова. Так же, как и проблемы, которые мешают её реализации.
Вчера пришёл оформлять разрешение на выезд ребёнка к нотариусу. Вместе с ИД картой показал ИД-код и выписку о месте проживания (то есть +2 бумажки). Считка с ИД-карты всё ещё диковинка (пока нигде не видел).
Общий реестр должен многое упростить, но «ой, у нас инет пропал» всё ещё не иллюзорная проблема. Особенно при выезде за «окружные дороги»…
Но поддержим их морально. Пусть пробуют.
Чем ближе к выборам — тем позитивней инициативы…
Эта фишка опциональна — поставил соответствующую галочку в заявке и ИНН-код пропечатали, не поставил — на нет и суда нет.
Мне не очень нравиться подход, когда каждый раз придумывают что-то новое и не используют другие наработки.
:)
Ясно ж написано, що я — баллістік.
:)
Завтра виселити самозареєстрованого брата дружини, з його 3 дітьми буде неможливо, адже згідно законодавства України рішення про реєстрацію дітей приймається за згоди батьків, за участі органів опіки з купою довідок і то при умові, що тим дітям є де жити!!! А якщо нема, то не випхаєте, не побігавши по судах і не витративши купу грошей.
Саме тому банки вимагають відсутності реєстрації дітей в заставному майні!!!
А ще до вас в хату зареєструється боржник, якого шукають колектори, і колектори ломитимуться по новій адресі до вас, або сусідський син призивного віку, за яким полюють воєнкомат і мінти, і тепер вони ломитимуться не до сусідів а до вас в 6й ранку грюкатимуть і тд…
Ви ж також, напевно, сьогодні не хотіли б, щоб Ваш телефон (чи адреса) засвітився на якомусь нехорошому сайті, наприклад, інтим послуг, чи продажу наркотиків… і до Вас почали надзвонювати (чи навіть приходити) сторонні люди («клієнти») зі своїми потребами?..
З дозволеною реєстрацією сторонніх людей у ВАШІЙ квартирі ще гірше, бо навіть якщо Ви потім виреєструєте того злодія, наркомана чи проститурку, невже Ви хотіли б, щоб до вас до дому прийшли «колеги по зоні»/співкамерники згаданого злодія, чи наркомани, колеги того «зареєстрованого» наркомана, чи колишні клієнти тої проститутки, чи бандити-кpедитори боpжника, з«ясовувати, чи він/вона ще тут живе, чи куди він/вона переїхали?
Да и вы вроде вполне спокойны и на акции протеста на выходите.
Не все проекты доходили до голосования и этот тоже может не дойти до сессионного зала.