Україна посідає 83-є місце у Рейтингу глобальної конкурентоспроможності (The Global Competitiveness Index) – комплексного економічного дослідження, що розраховується за методикою Всесвітнього економічного форуму.
Україна посіла 83 місце у рейтингу глобальної конкурентоспроможності
Повідомляється про те, що цього року було проаналізовано 140 економік за 98 критеріями, що відносять до 12 ключових напрямків розвитку, серед яких людський капітал, гнучкість, стійкість, відкритість та інновації, що стають все більш важливими.
Вперше за майже сорок років існування рейтингу було застосовано нову методологію для розуміння повного впливу 4IR і того наскільки швидко країни зможуть адаптуватися до реалій технічної революції та зможуть використовувати свій потенціал.
Перше місце у рейтингу цього року посіли США (85,6 балів), на другому місці Сингапур, і трійку лідерів замикає Німеччина, економіка якої є найбільш адаптованою серед європейських країн.
Україна набрала лише 57 балів зі 100 можливих, хоча варто зауважити, що по багатьох показниках у нас зафіксовано зростання.
Найслабкішими нашими позиціями є фінанси. Зокрема, ми на 136 місці за рівнем «непрацюючих кредитів», на 135-му – за рівнем стійкості банків.
Також тягнуть до низу нас такі проблеми, як війна на Сході (131 місце), захист прав власності (129 місце), якість доріг (123 місце), макроекномічна стабільність (131 позиція), організована злочинність (111 позиція).
Щодо позитивних зрушень, що фахівці досить високо оцінили рівень електрифікації (100%), щільність залізничного сполучення (23 позиція), співвідношення кількості учнів та вчителів у початковій школі (32 позиція), рівень критичного мислення в навчанні (41 позиція).
Серед дванадцяти «стовпчиків» рейтингу, найкращі позиції у нас по освіті – 46 позиція та рівнем ринку, де ми 47-мі. А от найгіршими є макроекономічні показники – 131 позиція.
Хоча у доповіді зазначається, що ключовим сигналом цьогорічного Глобального конкурентоспроможного індексу є те, що тут немає переможців та невдах. А навпаки перед викликом нових технологічних змін країни повинні вчитися одна в одної та демонструвати гнучкість
Коментарі - 6
«Также тянут вниз такие проблемы, как война на Востоке (131 место), защита прав собственности (129), качество дорог (123 место), макроэкномическая стабильность (131 позиция), организованная преступность (111 позиция).» — 1-е спасибо восточному соседу, 2-е депутаты тянут. 3-е также спасибо власти пока крадут 40%+ на дорогах и такое качество, 4-е вцелом показатель, 5-е — пора давно принять более жесткие законы, так как восточный сосед направляет сюда до сих пор воров в законе и других преступников.
С рейтингом, кстати, непонятки — в новом документе написано что 83 место из 140, но +6 мест с прошлого года (Rank in 2017 edition: 89th/ 135). Но, если открыть прошлогодний рейтинг, то там Украина на 81 месте из 137 стран. Почему 89/135 не совпадает с 81/137?
а по поводу «как война на Востоке (131 место)» в чем дело? заканчивайте ее и занимайтесь экномикой… но зачем? когда капуста рубится… один склад с боеприпасами подорвали, следы замели) типа диверсанты