Мінфін - Курси валют України

Встановити
11 жовтня 2018, 14:27

Нацбанк перевірив 50 банків

Нацбанк продовжує запроваджувати ризик-орієнтований підхід до проведення інспекційних перевірок банків. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Нацбанк продовжує запроваджувати ризик-орієнтований підхід до проведення інспекційних перевірок банків.
Фото: flickr.com

Як зазначається, частиною такого підходу є оновлення рейтингової системи CAMELSО, зокрема доповнення рейтингових оцінок компонентом «Операційний ризик» та актуалізація критеріїв оцінок.

З моменту затвердження оновленої оцінки Національним банком вже проведено перевірки 50 банків.

Що це дає?

CAMELSО дає банкам та регулятору бачення комплексної оцінки, в ході якої підлягають аналізу усі напрямки діяльності та суттєві ризики банку, а особлива увага приділяється корпоративному управлінню та системам управління ризиками і внутрішнього контролю.

Результати інспектування за рейтинговою системою CAMELSO Національний банк інтегрує в оцінку SREP.

«Відбулися зміни і у наших з банками комунікаціях, стало більше відкритості та аргументованості з обох сторін. Так, наприклад, запроваджується практика обговорення з банками результатів інспекційних перевірок перед винесенням їх на розгляд Комітету з питань нагляду НБУ та у разі необхідності банки мають можливість висловити свою позицію на Комітеті з питань нагляду», — зазначив директор департаменту виїзних перевірок банків НБУ Денис Новиков.

Також він повідомив що в ході інспектування регулятор підтримує постійний діалог з керівництвом та співробітниками банку.

«До того ж, перехід на ризик-орієнтоване планування передбачає зміну фокусу інспекційних перевірок із комплексних на тематичні, за окремими компонентами CAMELSО/напрямами діяльності банків, зокрема корпоративне управління, система ризик-менеджменту, система внутрішнього контролю, ІТ-ризики, адже роль ІТ-напрямку в банках з кожним роком зростає», — додав він.

Усього за 9 місяців 2018 року департамент виїзних перевірок банків НБУ здійснив 18 планових та 12 позапланових перевірок банків.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися