Мінфін - Курси валют України

Встановити
9 жовтня 2018, 15:36

Нацбанк отримав від банків-банкрутів 2 мільярди

Національний банк за 9 місяців 2018 року отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд грн. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Національний банк за 9 місяців 2018 року отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд грн.
Фото: flickr.com

«Ця сума складалася з коштів, що надійшли від реалізації Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) заставного майна (активів) та коштів, отриманих з інших джерел», — пояснили в НБУ.

Зокрема, регулятор отримав 974,6 млн грн від реалізації майнових прав. Ще 441,4 млн грн надійшли від реалізації нерухомого майна.

Слід зазначити, що обсяг погодження НБУ початкових цін реалізації майнових прав за заставленими кредитними договорами збільшився у 5 разів — до 78,7 млрд грн — в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року (14,7 млрд грн), що пов’язано з продовженням впровадження портфельного погодження реалізації активів.

Стосовно інших джерел погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків, то це були кошти від:

  • погашення ОВДП на суму 434,8 млн грн;
  • прийняття іпотеки на баланс НБУ на суму 115 млн грн;
  •  отримання коштів від погашення заборгованості за заставленими НБУ кредитними договорами на суму 154,4 млн грн.

За найвищу ціну (308 млн грн) за 9 місяців 2018 року реалізовано майнові права, передані ПАТ «Дельта Банк» в заставу НБУ.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися