9 жовтня 2018, 11:14 Читать на русском

Чого чекати від курсу у вівторок і чому покупцям знадобляться міцні нерви

У вівторок ситуація на міжбанку зміниться в частині зростання активності клієнтів, збільшення обсягів операцій та посилення тиску на гривню.

У вівторок ситуація на міжбанку зміниться в частині зростання активності клієнтів, збільшення обсягів операцій і посилення тиску на гривню.
Фото: rbc.ua

Основна причина зміни поведінки учасників ринку — робота американських банків в повноцінному режимі. Через вчорашній вихідний в США (святкували День Колумба) клієнти у понеділок працювали по долару на умовах ТОМ (розрахунки в гривні — сьогодні, поставка валюти — наступним робочим днем). Це не дуже цікаво як покупцям, так і продавцям.Вони переносять свої заявки на інший день, що призводить як до падіння активності на торгах в такі дні, так і до того, що фактично всі продажі долара в цей період — це тільки обов'язкові 50% валютної виручки.

Сьогодні ж ситуація складеться не на користь нацвалюти: попит на валюту через перенесення вчорашніх заявок — збільшиться, а от пропозиція — знизиться (вівторком американські банки тільки зарахують виручку на коррахунки українських банків та їх клієнтів і тільки завтра на ринок вийдуть обов'язкові продажі з цих надходжень). Все це призведе до перекосів попиту та пропозиції на торгах і буде провокувати зростання тиску на курс гривні.

Але врятує гривню від падіння різке звуження ліквідності в системі. На ранок вівторка залишки на коррахунках банків впали відразу на 6,8 млрд гривень до 41,5 млрд. Така низька гривнева ліквідність зв'яже руки спекулянтам по активному розгойдування курсу. У них просто фізично не буде вільного ресурсу для масштабних атак на гривню.

Перевищення попиту над пропозицією на початку сесії зіграє проти гривні і призведе за нашими прогнозами до зростання котирувань долара в першу годину-півтори торгів, але відсутність вільної гривні на міжбанку потім зажене котирування знову вниз. В цілому по дню «Мінфін» прогнозує коридор по долару в межах 28,05- 28,18 гривень з ранкової «свічкою» і потім зниженням котирувань.

Але на серйозний обвал долара навіть при низькому рівні ліквідності в банківській системі ми сьогодні знову не розраховуємо. Якщо з'явиться ситуативний надлишок валюти — Нацбанк почне його скуповувати через Matching, що підтримає долар на торгах.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,90- 28,00 і продаж 28,09-28,30 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,01-28,06 гривень та продаж 28,094-28,15 гривень.

Про тенденції на торгах за 8 жовтня можна подивитися тут, а графік котирувань по долару, євро і рублю — відстежити тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

Настрої по перспективам гривні залишаються позитивними для нацвалюти. Фактично переважна більшість респондентів очікують поступового її зміцнення до рівня в 28 гривень.

За офіційним курсом і за міжбанківським зберігається майже одностайність прогнозів опитаних — близько 94% вважає, що долар буде значно нижче 28,25 гривень. Тільки 6% респондентів ще вірять в його швидке повернення до рівня котирувань понад 28,26 гривень.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram

Коментарі - 5

+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
9 жовтня 2018, 11:28
#
Настрой по рынку такой как вчера:
Доллар 28,05-28,16.
евро 32,10-32,38
Рубль 0,4205-0,4255.

То что с утра рост 4 коп, рынок все равно чувствует не хватку гривны. Потому пока у всех настрой, что он как вчера откатится или небольшой рост.

А ну кор.счета 41,5 млрд, это очень мало. Думаю не качнут. Уже ушел в низ.

https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/117561/
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
9 жовтня 2018, 11:54
#
Важно учесть на этой неделе, что в следующий понедельник у нас выходной. Потому эта неделя будет очень активной по платежам.
+
+30
kozyrev
kozyrev
9 жовтня 2018, 11:36
#
Так Минфин уже ж об этом написал в комменте. Зачем Вы нам еще раз это озвучиваете?
+
0
ironworld
ironworld
9 жовтня 2018, 14:31
#
Из статью я понял, что валютные спекулянты работают официально и используют весь бюджет банков для спекуляций и никто ничего им сделать не может
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
9 жовтня 2018, 14:57
#
Это когда Вы как физ.лицо ходите по банкам или обменникам и выбираете, где дешевле купить и где дороже продать валюту. Так и здесь.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама