8 жовтня 2018, 18:03 Читать на русском

ЄБРР затвердив нову стратегію для України

Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) затвердила нову стратегію для України, в якій визначені пріоритети діяльності банку в країні на наступні п’ять років.

Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) затвердила нову стратегію для України, в якій визначені пріоритети діяльності банку в країні на наступні п’ять років.
Фото: focus.ua

ЄБРР приділятиме особливу увагу проектам, в яких інвестиції поєднуватимуться з просуванням реформ у таких сферах, як приватизація, енергетична безпека та ефективність, фінансовий сектор, торгівля та інфраструктура.

Операційні та стратегічні пріоритети ЄБРР в Україні можна об’єднати у наступні основні групи:

  • Сприяння приватизації та комерціалізації у державному секторі з метою підвищення конкурентоспроможності та ефективності управління: ЄБРР допомагатиме в стимулюванні участі приватного сектору в усіх галузях і подальшій комерціалізації компаній державного сектору. Банк також продовжить підтримку запровадження сучасних підходів до закупівель у державному секторі та ефективного врядування.
  • Сприяння верховенству права і справедливій конкуренції у приватному секторі, підтримка компаній, які використовують найкращу практику: ЄБРР підтримуватиме конкуренцію та боротьбу з корупцією. Особлива увага буде приділятися покращенню навичок та готовності до працевлаштування серед груп, які знаходяться у менш сприятливих умовах.
  • Зміцнення енергетичної безпеки шляхом ефективного регулювання, лібералізації ринку, диверсифікації та збільшення виробництва, а також підвищення енергоефективності: ЄБРР виділятиме більше ресурсів на створення сталої структури енергетичного ринку та збільшення енергетичних зв’язків. Банк також допомагатиме у підвищенні ресурсоефективності та збільшенні використання енергії з відновлюваних джерел.
  • Підвищення стійкості фінансової системи шляхом зміцнення українського банківського сектору, розвитку ринків капіталу та небанківського фінансування: ЄБРР сприятиме розвитку стабільного та ефективного банківського сектору, збільшенню різноманітності небанківських фінансових каналів та їх використання.
  • Покращення інтеграції шляхом сприяння торгівлі та інвестиціям, розширення інфраструктурних зв’язків та підтримки наближення до стандартів ЄС: Банк інвестуватиме у покращення зв’язаності через розвиток інфраструктури. Він також допомагатиме у збільшенні торговельних та інвестиційних потоків.

Нова середньострокова стратегія замінює собою пакети кризового реагування, які реалізовувалися в Україні з 2014 року з урахуванням волатильності її політичного та макроекономічного середовища.

ЄБРР — найбільший міжнародний фінансовий інвестор в Україні. З початку діяльності у країні в 1993 році банк узяв на себе сукупні зобов'язання щодо надання майже 12,1 млрд евро в рамках близько 400 проектів.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама