2 жовтня 2018, 17:55 Читать на русском

Долар застиг на міжбанку: причини і чого чекати в найближчі дні

У вівторок позиційне курсове протистояння великих гравців продовжилося. Як ми і припускали в своєму ранковому прогнозі — активність на міжбанку зросла, а більшість клієнтів і самі банки вже повністю увійшли в звичайний діловий ритм.

У вівторок позиційне курсове протистояння великих гравців продовжилося.
Фото: flickr.com

Поки не спрацював основний фактор, на який сьогодні розраховували як спекулянти, так і основні продавці валюти — «дочки» іноземних компаній ще не дуже помітні в частині скупки валюти для репатріації дивідендів. Саме їхня низька активність поки тільки «підштовхує» котирування вгору, але ще не «продавлює» курс.

За рахунок обсягів обов'язкових продажів і тих сум валюти, які продають експортери в силу необхідності закривати поточні гривневі господарські операції — поки ринок знаходиться в режимі хиткої рівноваги, а відсутність тиску з боку готівкового ринку (де поки теж тиша й гладь) тільки допомогла гривні сьогодні не відчувати особливого пресингу на міжбанку. Спроби розгойдати ринок були, але вони дуже швидко наштовхувалися на відповідний обсяг пропозиції, що призводило до вирівнювання котирувань в тому ж коридорі без особливих стрибків.

Основна частина великих «дочок» іноземних компаній поки що не вийшла на ринок з викупом головних обсягів валюти під репатріацію дивідендів. І це рятує гривню від неприємних сюрпризів. Але до кінця цього тижня всі основні покупці валюты під вивід дивидендів вже заявлять про себе на міжбанку и тиск на курс дуже швидко посилиться.

Хід торгів:

Як і вчора — з самого початку сесії попит та пропозиція перебували в хиткій рівновазі. За першу годину торгів долар скорегувався з 28,27/28,30 до 28,27/28,29 гривень і в межах 28,27-28,275/28,29-28,295 гривень знаходився практично до кінця активної частини торгів.

Спроби спекулянтів розгойдати ринок наштовхувалися на адекватне зростання пропозиції і паралельно з цим на відсутність додаткового клієнтського спроса. Це швидко зупиняло гру «на підвищення» і на 12 годину бажаючих пограти з курсом  вже фактично на ринку не було. В цьому ж форматі пройшла і друга — вже малоактивна частина сесії. Завершилися торги рівнем 28,27/28,29 гривень за долар.

Головні події 2 жовтня на міжбанку:

1.Коррекція курсу долара з ранкових 28,27/28,30 до 28,27/28,29 гривень на кінець дня;

2. НБУ не виходив на міжбанк у публічному форматі аукціону;

3. Довідковий курс НБУ на 12 годин становив 28,2723 гривень за долар, а офіційний на 3 жовтня оголошено Нацбанком на рівні 28,276259.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама