29 вересня 2018, 13:40 Читать на русском

В Україні спростять отримання іменних автономерів

Міністерство внутрішніх справ ініціює зміну порядку видачі індивідуальних держномерів для українських автомобілістів, пише UBR.

Міністерство внутрішніх справ ініціює зміну порядку видачі індивідуальних держномерів для українських автомобілістів, пише UBR.
Фото: vesti-ukr.com

Чиновники мають намір запустити можливість замовляти іменні «бляхи» онлайн, без відвідування сервісного центру, а також радикально спростити процес перенесення номерів в разі зміни автомобіля.

Перш за все, чиновники уточнили, що на іменних номерах можуть міститися такі комбінації символів:

  • Букви (кирилиця або латиниця, комбінування допускається тільки для випадків збігу написання букв двох алфавітів) — не більше 7 символів;
  • Букви і цифри — не більше 8 символів;
  • Букви, цифри і графічний елемент;
  • Букви і графічний елемент.

Використання одних тільки чисел на номері не допускається, а для нанесення лого доведеться заручитися дозволом законного власника графіки (правовласника).

Номери онлайн: Новий порядок передбачає, що іменні номера українці зможуть замовити, не виходячи з дому. Для цього чиновники виписали в документі цілий розділ.

Найпростіший спосіб заощадити на паливі. Замовте карту для водіїв 

Якщо документ ухвалять, замовлення номера в інтернеті буде відбуватися за кілька кліків:

  • На першому етапі автолюбитель повинен буде пройти аутентифікацію за допомогою ЕЦП;
  • Вказати регіон реєстрації авто і бажаний номер (система автоматично проведе перевірку на предмет наявності повторень в базі);
  • Заповнити анкету на сайті, вказавши спосіб доставки (самовивезення з сервісного центру або доставка за адресою «підприємством, яке належить до сфери управління МВС»);
  • Оплатити замовлення онлайн.

Після перевірки автомобіля по базах МВС на предмет права власності, наявності арештів і т.д. терміном до 2-х тижнів, замовнику надішлють макет на затвердження Кабміном і віддадуть його на виробництво. Яке, згідно з порядком, має зайняти не більше місяця.

Втім, навіть у разі дистанційного оформлення з доставкою, відвідати сервісний центр все ж доведеться. Власникові іменних номерів потрібно в термін до 10 днів перереєструвати свій автомобіль і змінити техпаспорт — в новій версії поставлять спеціальну відмітку, вказавши іменний номер автомобіля.

Ще одне ноу-хау документа — спрощений порядок зміни машини зі збереженням індивідуального номера або передача самих знаків іншому власнику. Колись ця процедура вимагала збору купи паперів і займала чимало часу. В основному через необхідність отримувати в поліції спеціальну довідку, яку (після реєстрації в головному сервісному центрі) заявнику слід подати в термін до 10 днів до територіального сервісцентру. За новим порядком все оформлять день в день в стінах місцевого сервісного центру.

Що за новим порядком залишилося незмінним- так це ціна іменного номера. Як і раніше, за перші три символи потрібно буде заплатити 300 грн. Кожен наступний обійдеться додатково в 90 грн. Ще 500 грн візьмуть за нанесення логотипу або іншого графічного елементу.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама