26 вересня 2018, 10:01 Читать на русском

У Києві стартував Перший український валютний форум

На Форумі зібралися представники та фінансового ринку, профільних асоціацій та Національного банку.

На Форумі зібралися представники та фінансового ринку, профільних асоціацій та Національного банку.

Вони обговорять перспективи вступу в силу нового валютного законодавства та зміни, які відбудуться на валютному ринку з початку 2019 року.

Організатори заходу — Bank Online і фінансовий портал «Мінфін», за участю Всеукраїнської асоціації фінансових компаній.

У червні 2018 року депутати прийняли закон «Про валюту і валютні операції», який повинен стати запорукою для лібералізації валютного ринку. Головний принцип, який лежить в основі документа — «Дозволено все, що прямо не заборонено». Він почне діяти 7 лютого 2019 року і замінить собою старий антикризовий Декрет Кабміну від 1993 року.

Закон визначає загальну концепцію майбутнього валютного регулювання. Її деталізація залежить від НБУ. Банківський регулятор зараз розробляє нову нормативно-правову базу — ті самі постанови, які будуть визначати свободу ринку. Передбачається, що 56 нині діючих нормативно-правових актів замінять всього 7 нових документів.

Перед тим, як НБУ затвердить постанови, їх потрібно обговорити з експертним співтовариством: представниками комерційних і державних банків, мікро-фінансових компаній, асоціацій ВАФК і НАБУ. Вироблення загального погляду на підходи і принципи валютного регулювання — і є головне завдання сьогоднішнього форуму.

Захід пройде у форматі прямого діалогу. Регулятор розповість про свої напрацювання, представники ринку — зможуть висловити свої пропозиції щодо підготовки документів.

Як заявила перший заступник голови правління НБУ Катерина Рожкова, відкриваючи Форум, прийняття закону про валюту — один з найсерйозніших кроків, який за роки незалежності зробив банківський регулятор за підтримки Верховної Ради.

«Новий закон про валюту — це величезний крок вперед, який буде стимулювати і фінансовий сектор, і банки, і небанківські фінустанови, буде стимулювати нашу економіку, зробить розрахунки фізичних та юридичних осіб, експортно-імпортні операції, інвестування за рубіж набагато простіше. Все це стимулюватиме розвиток економіки », — вважає Рожкова.

Коментарі - 2

+
0
Million Dollarov
Million Dollarov
26 вересня 2018, 11:49
#
Хотелось бы присутствовать, очень влиятельные спикеры и гости.
+
0
zakaliuzhna
zakaliuzhna
26 вересня 2018, 21:50
#
Было интересно и конструктивно! Спасибо организаторам!
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама