Мінфін - Курси валют України

Встановити
20 вересня 2018, 8:11

ПриватБанк проти Bitcoin: де і як отримати доларову зарплату

За перший квартал 2018 року українці, що працюють за кордоном, переслали на батьківщину понад $2,6 млрд. І це тільки ті, хто знаходиться безпосередньо за кордоном. Ще більше наших співвітчизників працюють в Україні, але на іноземних замовників. Отримати зарплату для них, часом, — справжній головний біль.

Офіційних даних — скільки постійних резидентів України працює на іноземні компанії — немає. Та й підрахувати це неймовірно складно. Одні шукають роботу на фріланс-біржах, інші — самостійно знаходять замовників. Але і перші, і другі рідко переводять усні домовленості «на папір». А ще рідше — повідомляють українським податківцям про свою діяльність.

Найчастіше на заморських роботодавців працюють фахівці в сфері IT, дизайну, створення різного контенту. Зрозуміти їх просто: робота оплачується у «твердій» валюті, так що девальвації можна не боятися. Та й платять у декілька разів більше.

Але заробити — тільки півсправи, гроші ще потрібно отримати. Зробити це нелегко, особливо якщо врахувати, що міжнародні платіжні системи, на зразок PayPal, не хочуть працювати з Україною. Так, зовсім недавно дочірня компанія цієї платіжної системи Xoom почала здійснювати перекази в Україну. Але комісія складає 10%. Тому українцям доводиться шукати інші, більш дешеві та зручні способи отримати гроші з-за кордону. І в цьому їм допомагають банки.

SWIFT — всьому голова

За минулий рік фрілансери отримали через ПриватБанк $552 млн. Цього року держбанк наростив показник: лише за 8 місяців 2018 року клієнтам-фрілансерам перевели $580 млн. Це не дивно, адже Приват розробив для цієї категорії клієнтів спеціальну програму, як для звичайних фізосіб, так і для ФОПів.

Фізособа може отримати грошові перекази прямо на карту. Причому це може бути SWIFT-платіж, терміновий переклад або P2P.

Карти держбанку також підтримують виведення грошей з популярних платіжних систем і сервісів з пошуку роботи для фрілансерів — Skrill, AdSense, UpWork і LiqPay. За словами заступника керівника роздрібного бізнесу ПриватБанку Марії Страшко, найбільшою популярністю користуються SWIFT-перекази. Такі платежі надходять на рахунок одержувача протягом 3 днів. Але, як правило, 95% з них — зараховуються протягом доби.

Плюс ПриватБанку ще і в тому, що він не стягує комісію за конвертацію валюти. Обмін проходить за курсом банку без додаткових платежів. Курс цілком адекватний. Наприклад, на 12 вересня офіційний курс НБУ становив — 28,09 грн/$. В середньому українські банки в цей день купували валюту за 27,95 грн/$, за даними «Мінфіну». У держбанку — він знаходився на цьому ж рівні.

В рамках програми для фрілансерів, Приват випускає карту для виплат. Якщо клієнт хоче перевести заробіток в готівку, банк комісію не стягує. З іншого боку, якщо на карту заходять «нецільові» гроші, наприклад, звичайний грошовий переказ, ПриватБанк зніме 0,5% від суми.

Мобільний підхід

Перший мобільний банк без відділень з'явився зовсім недавно — на початку 2018 року. Він активно включився у боротьбу за клієнтів і майже відразу надав можливість зарахування SWIFT-переказів на карти. Як розповіли «Мінфіну» в monobank, з початку цього року його клієнти здобули 2 700 SWIFT-платежів.

В кінці червня mono впровадив ще одну можливість — P2P-перекази з карт іноземних банків. Правда, поки тільки з карт європейський фінустанов і лише MasterCard. У monobank стверджують, що Visa блокує перекази, але банк «робить все можливе, щоб в майбутньому ця можливість з'явилася».

Незважаючи на обмеження, клієнти активно використовують нововведення. Так, за місяць з невеликим власники карток отримали 6 700 P2P-переказів. Сумарно за допомогою цих двох опцій (включаючи SWIFT-перекази), клієнти отримали понад 10 млн грн з початку року.

Monobank, як і його головний конкурент, що не бере комісії за конвертацію грошей. Але курс тут набагато вигідніше. На 12 вересня мобільний банк пропонував своїм клієнтам обміняти долар по 28,22 грн. Це на 27 копійок більше, ніж було у ПриватБанку на ту ж дату.

А ось за умовами переказу грошей в кеш, mono поступається держбанку. Мобільний банк бере за зняття грошей в банкоматі комісію 0,5%.

Піонери в Україні

Конкорд банк також активно бореться за фрілансерів. Банк — принциповий член MasterCard і обслуговує міжнародні карти в Україні. Завдяки цьому його клієнти можуть отримувати виплати через цю платіжну систему прямо на карту і розраховуватися ними, де душа забажає.

Як розповіли «Мінфіну» в Конкорд банку, щомісяця, наприклад, черезміжнародні карти і аналоги проходить понад $1 млн. Найчастіше гроші надходять з Європи і США, рідше — з Азії.

В Конкорд банку говорять, що час зарахування платежу на рахунок складає від 10 хвилин до декількох годин. За міжнародними картками, якими найчастіше користуються фрілансери для роботи, банк надає можливість зняття своїх грошей безпосередньо у валюті самої карти. Це дозволяє власнику картки не перейматися за вигідність курсу і не робити зайвих операцій з переказу валюти в гривню. Клієнт сам вирішує, що і коли він робитиме з готівковою валютою.

Крім того, до кінця листопада Конкорд банк проводить акцію. В її рамках, комісія за отримання грошей з міжнародних «фрілансових карток» знижена вдвічі — з 2% до 1% для нових клієнтів.

Конкорд банк також надає послуги щодо роботи з найбільшими іноземними компаніями — Google, Facebook та іншими. Банк забезпечує клієнтів юридичною підтримкою правильного оформлення міжнародних контрактів і надає послуги «валютного помічника» безкоштовно (це входить у вартість пакету ІТ спеціаліст). Це дозволяє зняти частину питань з клієнтів і допомагає їм зосередиться на їх профільній роботі. А в рамках пакету «ІТ спеціаліст» клієнти можуть користуватися варіантами отримання готівки за мінімальною вартістю — аж до 5 грн. за одну операцію без прив'язки до % від суми угоди.

Банки — не потрібні

Якщо залишити банки в стороні, залишається ще тільки одна можливість отримати свою зарплату з-за кордону — криптовалюти. Це досить швидкий і зручний спосіб, якщо все зробити правильно. Як правило, криптовалюта надходить на рахунок протягом 10-15 хвилин. Переклад в bitcoin триває максимум годину з будь-якої точки земної кулі.

Комісія залежить від рівня завантаженості мережі і пріоритетності транзакції. Якщо є бажання отримати гроші швидше — доведеться платити більше. В середньому комісія за переказ BTC становить $0,14 (близько 4 грн), за даними Bitinfocharts. Але після отримання криптовалюти, її потрібно переказати у фіатні гроші. Для цього потрібно буде зробити ще один переказ, а значить, додатково сплатити комісію (сумарно 8 грн). Адже криптомонети приймають в Україні хіба що в столиці на Бессарабському ринку.

Є два варіанти: скористатися послугами криптобіржі або обмінника. І ті, і інші надають вивід грошей на банківські карти. Але є особливості. Біржі — вимагають реєстрації, а іноді і підтвердження особи. Обмін у них може затягнуться, а щоб забрати гроші, доведеться сплатити додаткові комісії.

В обмінниках все навпаки. Реєстрація не потрібна, як і підтвердження особи, а обмін триває не більше 30 хвилин. Правда, працюють вони на довірі.

Звичайно, на їх сайтах, як правило, розміщений договір публічної оферти. Але «вибити» з них гроші може виявитися досить складно, особливо, якщо врахувати, що в Україні криптовалюта законодавчо не регулюється. Але, як показує досвід, обмінники доки не обманюють довіру.

Ще один важливий нюанс: обмінники часто виставляють далеко не кращий курс. Різниця між вартістю того ж BTC на різних майданчиках може досягати десятків тисяч гривень. Щоб знайти оптимальний варіант, краще скористатися послугами трекерів, які відстежують курси сервісів. Один з таких — bestchange.

Олексій Рябуха

Коментарі - 18

+
+1
Ladoga
Ladoga
20 вересня 2018, 9:28
#
Есть множество сервисов с 1-2% и начислением на карту, а для любителей нала- даже приедет курьер с вручит в руки. Зачем что-то заранее неконкурентное предлагать и подавать это как выгодное новшество?
+
+45
AlexSmit
AlexSmit
20 вересня 2018, 9:53
#
Например? Особенно интересует с курьером
+
0
Ladoga
Ladoga
20 вересня 2018, 12:00
#
/spectrocoin.com/
без покупки крипты, можно спокойненько залить деньги на счет с помощью кредитки, дебетки, счета, даже с телефона, а снять на карту, счет и даже налом, с доставкой укрпочты.
+
+64
Семен Семеныч
Семен Семеныч
20 вересня 2018, 9:53
#
В статье умалчивают о стоимости перевода SWIFT — она запредельно дорогая. Если конечно переводят несколько тысяч баксов, то оправдано, но есть намного более дешевые варианты. SWIFTом пользуются от безысходности, почти все банки для перевода на валютный счет предлагают только SWIFT.
+
+15
Андрей Кул
Андрей Кул
20 вересня 2018, 11:52
#
Как я понял, статья об зарплате в доллрах из за границы. Моему вот товарищу например Гугл перечисляет доллар на карту Приватбанка и при этом комиссию за СВИФТ платит отправитель. По сути он получает всю свою ЗП на карту Привата, без дополнительных комиссий и переплат.

Как я знаю у СВИФТа есть возможность при отправке, указать вид оплаты перевода, — за счет отправителя или за счет получателя.

Короче говоря, как правило, если получают ЗП в долларах из за границы, то комиссию оплачивают отправители.

Вот здесь есть подробная инфа по СВИФТам, подробно обо всем написано — https://personalbanker.com.ua/component/tags/tag/swift-perevod
+
+50
Danconia
Danconia
20 вересня 2018, 11:08
#
Свифт это 20-30 дол. + 5% ЕН + ЕСВ + расходы на счета в банке и бухглатера + обналичивание с карты
Считаем пусть переводят 3000 у.е. в месяц зп = 30$ + 3000$*5% + 30$(ЕСВ) + 4$ банк обслуживание + 10$ бух услуги = 224$ + 0.5-1% за обналичивание от оставшейся суммы + 3% потери на принудительной курсо-конвертации по часто не выгодному курсу. Итого имеем косты свифта 300$+ т.е. в среднем до 10% реальных затрат на свифт.
+
+1
antey718
antey718
20 вересня 2018, 17:33
#
Ну и чушь. Все вышенаписанное или не имеет никакого отношения к стоимости свифта, или далеко от истины
1) 30$ обычно оплачивает отправитель (работодатель), а не получатель (сотрудник), в худшем случае пополам
2) 5% налог распростаняется на все поступления на счет ФОП, хоть в валюте, хоть в гривне, никак к свифту не относится. Не нравится платить 5%, получайте на счет физ. лица, но в какойто момент вас могут попросить заплатить 18% налогов как с физ.лица
3) 30$ ЕСВ — опять таки никакого отношения к свифту, обязательный налог для любого предпринимателя или наемного сотудника
4) 4$ — за обслуживание. Обычно не для одного счета, а пакета из нескольких счетов, включая валютный, есть на рынке варианты и за 1$
5) 10$ за услуги я не знаю за какие вы там услуги платите, но чтобы вести свой счет ФОП фрилансеру достаточно минут 10 погуглить чтобы узнать всю необходимую инфу, и вести все самостоятельно
6) 3% при конвертации — сейчас разница между межбанковским рынком и наличным 0.5-1%, при чем разница иногда в вашу пользу ), 3-4% было в 2014 году когда доллар рос на 1 грн в день
7) 0.5-1% за обнал — обнал возможен и под ноль, опять таки гугл в помощь

Итого стоимость свифта — максимум 0,3% от суммы если не тупить.

+
+1
Ladoga
Ladoga
20 вересня 2018, 18:17
#
Пользуюсь USDT, пользуюсь европереводами за 1.6%, и это не светит моих доходов как физлицо. Зачем платить больше?
+
+15
antey718
antey718
20 вересня 2018, 18:47
#
Я сомневаюсь что приличный работодатель из США/Европы будет отправлять вам USDT. Не факт, что потом ваш работодатель сможет это показать как свой расход и таким образом уменьшить базу к налогообложению, а для него это важно ибо налог с прибыли в США и Европе гораздо больше тех 5% которые они вам сэкономят, как по мне это годится только для переводов между частными лицами.
+
0
Ladoga
Ladoga
21 вересня 2018, 8:24
#
Покупая USDT тот же американец, приобритёт её используя банковский счет, скорее всего через coinbase, и отобразит это в отчётности. Вот как раз у них- всё чётк ои прозрачно.
+
+8
Oleh Shulha
Oleh Shulha
20 вересня 2018, 15:05
#
Есть одно очень важное замечание относительно биткойна — биткойн это деньги, лучшие деньги, чем государственные денежные суррогаты. Биткойном можно оплачивать товары на рынках, магазинах, лотках и лавках, где угодно.
Вопрос лишь в том, принимают ли его продавцы? К сожалению, дипломы за взятки произвели на свет ушлых, хитрых и тупых бизнесменов, которые не в состоянии осознать, что есть что-то более выгодное чем гривна и банковская система. Поэтому, часто, под воздействием пропаганды СМИ и собственных недоумозаключений, они считают биткойн пирамидой, кидаются в рассыпную, при вопросе об оплате биткойном.
Но это временно, ибо человек, рано или поздно выбирает то, что ему выгоднее, вопреки глупым домыслам и антикриптовалютной пропаганде в медия.
+
0
Ladoga
Ladoga
20 вересня 2018, 16:21
#
Кроме битка, если не знали, есть USDT- более бодрый вариант, и ним пользуются комерса давно. Woocommerce его также одобряет, так что куча ритейла в теме, просто не в Украине.
+
0
AlexSmit
AlexSmit
21 вересня 2018, 9:56
#
Биткоин считаю пирамида. У нее есть лимит. 21 млн. по-моему. А вот что будет от битка откажется мир (типа перспектива) и его приобретут ну хотя бы 10 человек? Как другие получат битки если все битки у 10-х людей и у нее есть лимит? лимитированная валюта никогда не будет перспективной. ПЕРСПЕКТИВНАЯ ВАЛЮТА это та за которой следят. Правительство или международный гарант, но следят. За товарами следят, чтобы был более менее баланс.
+
0
Ladoga
Ladoga
21 вересня 2018, 11:47
#
Чем ограниченнее ресурс, тем выше его цена. Как им скупать этот ресурс, если он при концентрации будет дорожать? Те кто сейчас из пересичных биток держит и им предложить по 50к скинуть его- моментально согласятся. Так и с большими игроками- цена жадности. Ну и все более-менее реагируют одинаково. С тем же успехом, можно сказать что золото, брюлики, платина- тоже пирамида, ведь можно выкупить всё, а добыча- ограничена.
+
0
AlexSmit
AlexSmit
21 вересня 2018, 12:26
#
Согласен про золото. Но вы сейчас описываете при том раскладе, когда битку есть альтернатива. Просто Олех считает что биток это будущее экономики и мало кто в этом разбирается. Если и вправду только биток будет мировой валютой и только она? Конечно, я не беру в счет никаких нюансов в экономике, только то, что биток и только биток в экономике. то ничего хорошего, по-моему мнению, не выйдет.
+
0
Ladoga
Ladoga
21 вересня 2018, 12:56
#
Человек который говорит про замену фиата системой на блокчейне- да, такое будет. Но не только битком. Взаимозаменяемые токены и активы, которые используются как платёжное средство, как ценная бумага(см. security token)- вот за этим будущее. Например фабрика наштамповала материнок, и выставила на продажу, через смарт-контракт по условиям наполнения, т.е. с автоматическим докупом расходников+логистики. И им неважно кто покупатель, лишь бы контракт был выполнен, и они получили сверху что-то, что они могут конвертировать в тратить на своё усмотрение. Такое у нас не скоро будет наблюдаться, так что не переживайте.
+
0
obmenka24top
obmenka24top
4 червня 2019, 22:14
#
Предлагаю сервис по обмену и обналичке BTC которым сам пользуюсь https://obmenka24.top/ Круглосуточный автоматический обменник Биткоин, Perfect money, BTC-E, Payeer, Visa, Qiwi, Яндекс деньги. Есть все Российские и Украинские банки. Обмен Qiwi на Bitcoin. Большие резервы. Прямые отзывы клиентов. Обмен и Обналичивание ваших денег молодой но очень хороший обменник BTC https://obmenka24.top/
+
0
alex9090
alex9090
4 лютого 2020, 12:29
#
Перед обменом биткоин на приват советую сначала ознакомиться со всем возможными обменниками , часто разница курсов достигает 5-10%  , что бы не терять деньги при обмен пользуюсь мониторингом курсоф https://kursoff.com/BTC/P24UAH
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися