Мінфін - Курси валют України

Встановити
19 вересня 2018, 8:35

Ірландія стягнула з Apple податків на 14,3 мільярда євро

Ірландія отримала від американської Apple 14,3 млрд євро в рамках стягнення владою країни незаконно отриманих компанією податкових субсидій, а також відповідних відсотків, за рішенням Єврокомісії. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

Ірландія отримала від американської Apple 14,3 млрд євро в рамках стягнення владою країни незаконно отриманих компанією податкових субсидій, а також відповідних відсотків, за рішенням Єврокомісії.
Фото: hyser.com.ua

Міністр фінансів Ірландії Паскаль Донохью оголосив у вівторок, що уряд країни стягнув з Apple 13,1 млрд євро недоплачених податків, а також 1,2 млрд євро в якості відсотків.

Раніше уряд Ірландії і Apple домовилися, що компанія буде перераховувати кошти на спеціальний рахунок ескроу на період розгляду європейським судом апеляцій Apple і ірландської влади на рішення Єврокомісії.

Як повідомлялося, в серпні 2016 року Єврокомісія зажадала від Apple відшкодувати уряду Ірландії незаконні податкові субсидії. Apple оскаржила це рішення в суді, а її глава Тім Кук назвав його політичним і нечесним і заявив, що підхід ЄК вплине на подальші рішення Apple щодо інвестицій в Європі. Термін стягнення, встановлений Єврокомісією, закінчився ще 3 січня 2017 року.

Донохью підкреслив у вівторок, що уряд Ірландії не погоджується з рішенням Єврокомісії у справі Apple і «домагається його анулювання в європейських судах», пише газета Financial Times.

Як стверджувала ЄК, Ірландія надавала Apple незаконні податкові послаблення в період з 2003 по 2014 рік, що призвело до істотного зниження податкових виплат компанії. За даними Єврокомісії, «вибірковий підхід ірландської влади забезпечив зниження ефективної ставки податку на прибуток Apple з 1% від прибутку в Європі в 2003 році до 0,005% у 2014 році».

Низькі ставки податку на прибуток підприємств — наріжний камінь економічної політики Ірландії.

Базова ставка податку становить 12,5% і є мінімальною серед країн Західної Європи. Завдяки цьому в Ірландії розміщені підрозділи більш ніж 700 великих американських компаній, які створили в країні 140 тис. робочих місць.

Джерело: Мінфін