17 вересня 2018, 20:06 Читать на русском

НБУ оприлюднив проект структури майбутнього валютного регулювання

Національний банк оприлюднив проект структури валютного регулювання, яке набуде чинності разом із введенням в дію закону України «Про валюту та валютні операції» 7 лютого 2019 року.

Національний банк оприлюднив проект структури валютного регулювання, яке набуде чинності разом із введенням в дію закону України «Про валюту та валютні операції» 7 лютого 2019 року.
Фото: flickr.com

«На відміну від заплутаної чинної бази з 56 нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання, нова база буде простою, зрозумілою та доступною», — йдеться в повідомленні НБУ.

Дана база буде складатися з семи нових ключових нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання, які визначатимуть:

 • структуру валютного ринку та правила торгівлі іноземною валютою та банківськими металами;
 • порядок розрахунків, операцій з купівлі та переказів іноземної валюти на території України та за кордон;
 • транскордонне переміщення готівкової національної та іноземної валюти, банківських металів, а також цінних паперів в документарній формі банками, юридичними та фізичними особами;
 • загальний перелік заходів захисту для можливого застосування Національним банком, критерії і порядок їх запровадження, умови їх подовження та дострокового припинення;
 • перелік запроваджених заходів захисту та порядок їх застосування (антикризова постанова, що має тимчасовий характер);
 • інші інструменти стабілізації грошово-кредитного ринку (резервування за валютними операціями), а також повідомлювальну систему збору інформації про валютні операції;
 • порядок дотримання граничних строків розрахунків, встановлених Національним банком.

«Розроблення структури валютного регулювання – це перший крок до втілення закону „Про валюту і валютні операції“ в життя. Далі ми будемо наповнити їх змістом. При цьому проект кожної з постанов ми плануємо обговорити з банківською та експертною спільнотою перш, ніж остаточно завершити їх опрацювання та оприлюднити їх фінальну версію для ознайомлення громадськості за місяць до набуття ними чинності», — зауважив Олег Чурій.

Відповідно до закону «Про валюту і валютні операції», низку кроків для лібералізації валютного регулювання буде запроваджено одразу після початку дії закону. Зокрема:

 • Граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами буде розширено до 365 днів (зараз він становить 180 днів).
 • Буде скасовано валютний нагляд для експортно-імпортних операцій на суму до 150 тис. грн.
 • Індивідуальні валютні ліцензії буде скасовано. Натомість з’явиться система електронних лімітів.
 • Будуть скасовані санкції у вигляді припинення зовнішньо-економічної діяльності за порушення строків розрахунків.
 • Буде дозволено online купівлю іноземної валюти фізичними особами. При цьому на такі операції розповсюджуватиметься аналогічний ліміт, як і на купівлю готівкової валюти (зараз – до 150 тис. грн на день в еквіваленті).

Нагадаємо, закон України «Про валюту та валютні операції» було схвалено Верховною Радою 21 червня 2018 року. Закон набрав чинності 7 липня 2018 року та вводиться в дію через сім місяців перехідного періоду з дня набрання ним чинності.

Коментарі - 3

+
0
yarg
yarg
18 вересня 2018, 11:43
#
Если короток — все печально. Ни плана, ни понимания что делать с этим дурацким законом ни у кого нет. Наобещали золотые горы непойми чего — а теперь мучительно думают как натянуть это на реальность.
+
0
dimchik84buh
dimchik84buh
18 вересня 2018, 13:02
#
Все разрешат, а потом вот этим «перечень введенных мер защиты и порядок их применения (антикризисная постановление, имеет временный характер);» все запретят. И не надо на реальность натягивать :)
+
0
yarg
yarg
18 вересня 2018, 13:05
#
Не. даже это слишком сложно

получилось еще веселее — анонсировали что «все разрешат», но когда начали это прописывать — оказалось что все нормальные операции и так разрешены (или разрешаются элементарно собственной постановой нБУ), а ненормальные — разрешать и не хочется. И сели у разбитого корыта — не знают что теперь делать.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама