11 вересня 2018, 19:42 Читать на русском

Мешканцям швейцарського села щомісяця даватимуть по 2,5 тисячі доларів

У невеликому швейцарському селі Рейнау буде проведено експеримент з наданням жителям базового доходу — безумовної щомісячної виплати в 2,570 тисяч доларів. Про це пише ЕП з посиланням на Bloomberg.

У невеликому швейцарському селі Рейнау буде проведено експеримент з наданням жителям базового доходу — безумовної щомісячної виплати в 2,570 тисяч доларів.
Фото: 123ru.net

Як зазначається, понад 50% жителів Рейнау, що недалеко від кордону з Німеччиною, погодилися на експеримент.

Наступним кроком має стати збір коштів для фінансування проекту за допомогою краудфандінгу.

Два роки тому на референдумі більшість швейцарців висловилися проти цієї ідеї, але зараз експеримент вирішили провести в окремому селі. Ініціатором стала режисер Ребекка Паніан.

«З огляду на вартість життя в Швейцарії, сума в 2,5 тисяч франків (2,570 тисяч доларів) невелика. Касир бакалії в місті Базель, що працює 42 години на тиждень, заробляє близько 3,5 тисяч франків на місяць», — пише видання.

Перший проект такого роду в Європі був запущений у Фінляндії. Там 2000 безробітних фінів отримували щомісячний платіж в розмірі 560 євро в якості базового доходу.

Дворічна пілотна програма почалася в січні 2017 року. Мета експерименту полягає в тому, щоб з'ясувати, чи спонукає додатковий дохід до пошуку роботи.

Прихильники ідеї вважають, що базовий дохід допоможе залучити безробітних до тимчасової роботи. Аргументом є те, що базовий дохід забезпечить певні гарантії і допоможе усунути небезпеку, пов'язану з роботою, де працівники не мають трудових контрактів.

Прихильники також вважають, що базовий дохід сприятиме підвищенню мобільності на ринку праці, оскільки люди все ще матимуть дохід між змінами робочих місць.

Коментарі - 3

+
0
Игорь Коляда
Игорь Коляда
11 вересня 2018, 21:59
#
+
0
Lamo
Lamo
11 вересня 2018, 23:02
#
Баян
+
+30
yarg
yarg
12 вересня 2018, 10:57
#
Это уже не первый и не десятый такой эксперемент. Все они закончились по простой причине — заканчивались деньги.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама