Ситуація на валютному ринку в середу підтвердила прогноз «Мінфіну» про майбутню корекції курса. Після періоду постійного зростання котирувань - долар почав дешевшати.
Чому долар почав падати і що відбувається з ринком
Говорити про глобальну тенденцію і повну зміну тренда поки що рано, але початок — вже є. Ще вчора к вечору після продажу валюти Нацбанком на аукціоні відчувалося, що потенціал подальшого зростання котирувань вичерпується.
У поєднанні з сьогоднішнім виходом на ринок підвищених обсягів обов'язкових продажів — це дало можливість гривні потіснити долар.
Не змогли утримати котирування навіть покупки «дочками» іноземних компаній валюти для репатріації дивідендів.
Назвати цю подію перемогою гривні (після зльоту за останні 40 днів котирувань з 26 гривень до 28,50 гривень) — ми не готові, але формулювання «корекція» якраз підходить під опис того, що відбувається.
В цілому, за день долар впав з 28,45/28,50 гривень до 28,37/28,40. Не варто спокушатися на значну ревальвацію і гарантувати закріплення тренду на зміцнення гривні «Мінфін» не буде. Але такий шанс у нацвалюти з'явився.
Якщо НБУ не буде активно скуповувати валюту в ЗВР і не підтримає таким чином долар, то зниження котирувань швидко змусить експортерів перестати притримувати валюту. Це спрацює на користь гривні.
«Ворогом» нацалюти в першій декаді вересня, як і раніше буде купівля «дочками» іноземних компаній валюти для репатріації дивідендів.
Хід торгів 5 вересня:
У перші хвилини сесії спекулянти спробували знову зіграти «на підвищення» і з ранкових декларативних вчорашніх котирувань 28,41/28,45 гривень — курс до 10:05 підтягнули до 28,45/28,50. Але на цьому подорожчання валюти закінчилося.
З одного боку — покупці розраховували на вихід обов'язкових продажів і не поспішали скуповуватися.
З іншого — декілька великих банків були на продажу та особливо це не приховували, що психологічно заспокоїло ринок.
Ажіотаж закінчився не розпочавшись і до 11 години курс просів до 28,42/28,45 гривень, а після 11:15 — великі гравці почали «дозаливати» на міжбанк основні обсяги обов'язкових продажів своїх клієнтів. К 12 годинам долар просів до 28,39/28,42 гривень, а до обіду — до 28,38/28,41.
На «тихому» ринку після обіду пропозиція незначно перевищувала попит і котирування впали до 28,37/28,40 гривень за долар уже до самого завершення сесії.
Головні події середи на міжбанку:
1. Чергова спроба розігріти ринок в перші хвилини привела до миттєвого зростання котирувань долара з вчорашніх декларативних 28,41/28,45 гривень до 28,45/28,50 вже о 10:05. Але потім настало поступове зниження курсу до 28,37/28,40 гривень вже до самого кінця сесії;
2. НБУ не виходив на міжбанк у публічному форматі аукціону;
3. Довідковий курс НБУ на 12 годин становив 28,4178 гривень за долар, а офіційний на 6 вересня оголошено Нацбанком на рівні 28,411552 гривень.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 11
В который раз убеждаюсь, что основной враг гривны — НБУ=)
НБУ сегодня если настрой сохранится хорошо может купить.
Приезд миссии МВФ никак для клиентов не ориентир. Вчера клиенты действовали разумно и после поднятия с утра, подождали и дали курсу просесть. Когда нет паники — гривна хорошо и уверенно себя ведет.
Об этом говорится в сообщении Национального банка Украины,.
К сокращению резервов на 2,9% в месячном исчислении в августе привели следующие факторы:
● Интервенции Национального банка с целью сглаживания чрезмерных колебаний курса гривни на межбанковском валютном рынке. По итогам месяца было продано $668 млн, из которых через интервенции по выбору лучшей цены было продано $311,9 млн и на аукционах — $356,1 млн. При этом, на пополнение резервов в августе куплено $16,7 млн.
● Платежи по обслуживанию и погашению внешнего долга. В частности, в пользу Международного валютного фонда были уплачены средства в размере $607,4 млн (в эквиваленте). Кроме платежей в пользу МВФ, в августе на обслуживание и погашение государственного долга в иностранной валюте было направлено $447,9 млн в эквиваленте, из которых $389,2 млн составляли обслуживания и погашения по государственным ценным бумагам.
● Переоценка финансовых инструментов (изменение рыночной стоимости, курса гривни к иностранным валютам) в сумме $19,9 млн (в эквиваленте).
В целом, по состоянию на 1 сентября 2018 года, объем международных резервов покрывает 2,9 месяца будущего импорта и является достаточным для выполнения обязательств и текущих операций правительства и Национального банка.Источник: https://biz.censor.net.ua/n3084709