3 вересня 2018, 20:05 Читать на русском

Зловмисники вимагали криптовалюту за відновлення акаунтів в Instagram — Кіберполіція

Працівники кіберполіції виявили зловмисників, які вимагали гроші від власників соціальних профілів за повернення доступу до їх сторінці. Вартість повернення сторінки оцінювалася сумами від 15 до 30 тисяч гривень в криптовалюті.

Працівники кіберполіції виявили зловмисників, які вимагали гроші від власників соціальних профілів за повернення доступу до їх сторінці.
Фото: npu.gov.ua

У кіберполіції встановили, що за допомогою шкідливого програмного забезпечення зловмисники отримували незаконний доступ до електронних поштових скриньок, які були пов’язані з акаунтами жертв. Для цього, на електронні поштові скриньки власників акаунтів соцмережі Instagram здійснювалась розсилка листів, які були інфіковані цим шкідливим програмним забезпеченням. Усі ці листи були замасковані під нібито офіційні повідомлення служби підтримки соціальної мережі.

У подальшому, отримавши доступ, зловмисники вносили зміни до реєстраційних даних, чим блокували доступ справжнім.

Зазвичай, у якості «жертви» обиралися сторінки, кількість підписників яких була більшою 15 тисяч користувачів (сторінки Інтернет-магазинів, відомих людей тощо).

Таким чином зловмисники заволоділи сторінками у соціальних мережах понад тисячі громадян як України, так і іноземців.

В ході обшуку одного з учасників злочинної групи поліцейські вилучили комп’ютерну техніку, яку вже направлено на проведення усіх необхідних експертиз.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України: ч.2 ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) та ч.3 ст.190 (Шахрайство).

Що далі: Зловмисникам загрожує до восьми років позбавлення волі.

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама