3 вересня 2018, 11:57 Читать на русском

Банкіри заговорили про підвищення облікової ставки Нацбанком

Національний банк може в вересні підвищити облікову ставку мінімум до 18%, вважають банкіри, пише Інтерфакс-Україна.

Національний банк може в вересні підвищити облікову ставку мінімум до 18%, вважають банкіри, пише Інтерфакс-Україна.
Фото: prm.ua

«Облікова ставка у вересні може зрости на 0,5%. Підвищення облікової ставки буде опосередковано сприяти ослабленню тиску на гривню. Слідом за підвищенням облікової ставки можуть зрости депозитні і кредитні ставки на 0,5%», — сказав голова правління РВС Банку Владислав Кравець.

Начальник управління фінансового департаменту Укргазбанку Віктор Пастернак також вважає, що НБУ підвищить облікову ставку в вересні.

«Національний банк може підвищити облікову ставку до 1%. Зараз спостерігається сезонна девальвація гривні, що, в свою чергу, впливає на інфляцію, а підвищення облікової ставки НБУ впливає на стримування інфляції», — сказав він.

За оцінкою Пастернака, підвищення облікової ставки підвищує вартість гривні, але прямого впливу на курс гривні не зробить.

Начальник відділу по роботі з інвесторами банку «Кредит Дніпро» Андрій Приходько також прогнозує зростання облікової ставки.

«Погіршення умов фінансування для України на тлі прискорення девальвації в серпні створює передумови для підвищення облікової ставки. Тому невелике підвищення облікової ставки цілком можливо. Жорстка монетарна політика збільшить прибутковість і привабливість гривневих інструментів, що має знизити тиск на курс (гривні, — ред.) І інфляцію. Зростання облікової ставки прямо вплине на прибутковість ОВДП і депозитних сертифікатів, вплив на ставки за депозитами і кредитами буде більш опосередкованим і з певним часовим лагом», — сказав він.

Приходько також зазначив менш сприятливі умови для залучення країною фінансування в порівнянні з минулим роком.

«Якщо в минулому році Україна залучила 3 ​​млрд доларів від розміщення 15-річних євробондів за ставкою 7,375%, то в цьому році вдалося залучити суму в чотири рази менше (725 млн доларів) тільки на рік і під 9,1%. Ми бачимо явне погіршення умов фінансування для України. Торгові війни, геополітична напруженість, жорсткість монетарної політики ФРС США і очікування уповільнення світової економіки призвели до відтоку інвесторів з ринків, що розвиваються, ситуація на ринках капіталу погіршилася, в тому числі для України. У другій половині року також помітно падіння інтересу нерезидентів до внутрішніх облігацій України. Портфель ОВДП нерезидентів скоротився майже в два рази з 14,6 млрд грн на кінець першого кварталу 2018 року до 7,5 млрд грн на даний момент», — сказав він.

Голова правління Піреус Банку Сергій Наумов також вважає, що облікова ставка може незначно зрости у вересні.

«Не дивлячись на те, що інфляція сповільнилася влітку поточного року, інфляційні очікування як і раніше високі. Ми входимо в осінній період, коли сезонно зростає валютний курс і ймовірність підвищення тарифів на газ для населення висока. Тому вважаю, що НБУ може в черговий раз розглянути підвищення облікової ставки, але не думаю, що кардинально. Якщо облікова ставка підвищиться, думаю, ставки, як по депозитах, так і по кредитах будуть рости, але не відразу і не кардинально», — сказав банкір.

Як зазначив Наумов, підвищення облікової ставки може викликати приплив валюти в країну, що надасть підтримку курсу гривні.

«Облікова ставка також впливає і на привабливість для інвесторів вкладати короткострокові інвестиції в держоблігації. Тому підвищення облікової ставки може викликати приплив валюти в країну, що ми і спостерігали в першій половині року, коли курс гривні серйозно зміцнився. Крім того, позитивно на курс валюти і настрій інвесторів може вплинути і черговий транш МВФ, який, я думаю, ми все-таки отримаємо. Так що гривня, на мою думку, не впаде драматично до кінця року і буде перебувати в межах торішніх значень», — сказав він.

Разом з тим, за оцінкою головного економіста Альфа-Банку (Україна) і Укрсоцбанку Олексія Блінова, НБУ збереже облікову ставку на рівні 17,5% у вересні.

«На даний момент необхідності в додатковому підвищенні облікової ставки немає. За останні кілька тижнів відбулося суттєве скорочення ліквідності банківської системи, яка сама по собі сприяє прискоренню запізнілої монетарної трансмісії попередніх рішень НБУ щодо підвищення облікової ставки. Зміна балансу ринку від надлишкової ліквідності до недостатньої також призвело до того, що акцент перемістився на ставки НБУ за активними операціями (ключова ставка рефінансування вище облікової на 2 процентних пункту і становить 19,5% річних). Нинішнього рівня облікової ставки цілком достатньо для управління інфляційними очікуваннями», — вважає експерт.

При цьому він додав, що в короткостроковій і середньостроковій перспективі провідну роль для грошового ринку буде грати фіскальна, а не монетарна політика.

«Відповідно, нинішня ситуація є тестом на здатність НБУ і уряду вести узгоджену монетарну і фіскальну політику», — підкреслив Блінов.

Експерти також не виключають підвищення облікової ставки НБУ надалі.

«Все залежить від інфляції. При зростанні інфляції НБУ може продовжити практику підвищення облікової ставки», — сказав Пастернак.

«До кінця року при збереженні нинішніх тенденцій облікова ставка може бути збільшена до 18,5%», — вважає Кравець.

Нагадаємо, що в липні 2018 року правління Нацбанку прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17,5% річних.

Коментарі - 8

+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
3 вересня 2018, 12:05
#
Если НБУ решит повысить — это будет логичным ответом.

Проблема в другом — нужно быстро решать проблему с МВФ
+
0
Макакий Макакиевич
Макакий Макакиевич
3 вересня 2018, 13:38
#
Да говорят уже всё решили, сошлись на 60% подорожании газа для населения.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
3 вересня 2018, 12:35
#
РВС, Пиреус, Кредит-Днепр, Альфа — кому нужны их предсказания действий НБУ.
Лучше бы они занялись улучшением качества работы своих банков — было бы намного больше пользы.
Желание напомнить о своём существовании похвально, но есть и другие способы кроме предсказаний.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
3 вересня 2018, 12:51
#
У Вас сегодня день не задался, что не упоминают Приват, Ощад и ТАС ?:)

С первым рабочим днем осени Вас :)
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
3 вересня 2018, 13:05
#
Вы забыли перечислить ещё десяток банков, с которыми я работаю.

Но тут вы промахнулись — как раз сегодня день задался с самого утра.

А вот Альфа-банк расстроил в очередной раз.
Но это уже другая история.
+
+59
TOMAgavk
TOMAgavk
3 вересня 2018, 13:04
#
Любое ПОВЫШЕНИЯ % ставки национальными банками, показывают ТРУДНОСТИ стран, в своей ЭКОНОМИКИ и ФИНАНСАХ.
+
+15
yarg
yarg
3 вересня 2018, 13:22
#
У нас трудности — это обычное состояние.
+
+15
vicmarin37
vicmarin37
3 вересня 2018, 14:09
#
Ну и ахинею и бред несут банкиры, для лопухов наверное…
наверное в овгз хотят вложиться, а то депозитов нбу мало
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама