31 серпня 2018, 11:10 Читать на русском

Останній день літа на міжбанку: чому ринок буде лихоманити

Цієї п'ятниці на міжбанку настає момент істини.

Цієї п'ятниці на міжбанку настає момент істини.
Фото: flickr.com

Весь тиждень учасники ринку і сам НБУ очікували зміцнення гривні як за рахунок фактора збільшення обов'язкових продажів після триденних вихідних кінця минулого тижня, так і за рахунок ефекту наближення кінця місяця.

Але реальність виявилася зовсім іншою. Зростання пропозиції у вівторок (вихід на торги обов'язкових продажів за неробочу в Україні минулу п'ятницю та за понеділок) було повністю поглинено самими учасниками ринку. А починаючи з середи - долар просто пішов вгору.

Не допомогли ні «тихі» інтервенції НБУ через Macthing, ні публічні виходи з аукціонами. Долар швидко перескочив поріг в 28 гривень, фактично пролетів позначку в 28,20 гривень і вже підступає до нової мети в 28,35-28,40 гривень і вище.

Якщо і сьогодні, незважаючи на останній день місяця - коли експортери активно продають валюту для закриття звітної дати - долар продовжить рухатися вгору, то можна сміливо говорити про те, що перша декада вересня пройде під знаком нової девальвації. Адже в цей період до звичайного попиту додасться новий обсяг виведення валюти нерезидентами у вигляді дивідендів, а також наближаються виплати зовнішніх боргів. Все це буде підривати позиції гривні.

Якщо ж Нацбанк і сам ринок зможуть сьогодні зупинити зростання курсу, а потім і розгорнути тренд в сторону зміцнення гривні - є шанс, що на початку вересня попит та пропозиція більш-менш вирівняються за рахунок зростання продажів експортерів. Їм перестане бути вигідно притримувати валюту при зміцненні гривні і тоді обсяги пропозиції виростуть, що зіграє на користь нацвалюти.

Поки ж до нечисленних союзників гривні в останній день серпня можна віднести тільки фактор звітної дати і дії НБУ. Але той же кінець місяця підштовхне і імпортерів до активної скупки валюти для закриття контрактів на 1-е число, що може спрацювати на подальше зростання попиту та підірвати котирування.

Поки девальваційний настрій учасників ринку дуже сильний і за нашими прогнозами курс будуть намагатися активно розкрутити в першій половині дня.

Ми очікуємо в п'ятницю укладання до 460-550 угод на суму до 370-400 млн доларів при широкому коридорі по курсу в межах 28,20-28,40 гривень з продовженням спроб подальшого розгойдування котирувань.

На фоні нестачі валюти продовжиться гра «на підвищення» і НБУ доведеться знову гасити пожежі у разі, якщо курс переступить через психологічний бар'єр в 28,35 гривень. Використовувати Нацбанк буде Matching.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 28,10- 28,24 і продаж 28,34-28,50 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,10-28,22 гривень та продаж 28,26-28,35 гривень.

Про тенденції на торгах за 30 серпня можна прочитати тут, а графік котирувань  долара, євро і рубля - подивитися тут.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

Настрої по перспективам гривні залишаються негативними як за офіційним, так і за міжбанківським курсом навіть з урахуванням істотного збільшення нами шкали опитування з вчорашнього дня.

За офіційним курсом - 52% респондентів вважають, що долар буде нижче 28,25 гривень. 48% опитаних впевнені в його закріпленні на рівні істотно вище 28,26 гривень.

За міжбанківським курсом - 46% респондентів вважають, що долар буде нижче 28,25 гривень. Але 54% опитаних впевнені в його закріпленні на рівні значно вище 28,26 гривень найближчим часом.

Прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара на завтра ви можете залишити тут:

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram

Коментарі - 12

+
+15
AleksandrBank
AleksandrBank
31 серпня 2018, 11:20
#
Пока шансы 50 на 50:
Настрой такой по доллару: 28,20-28,35.
Евро 32,90-33-17.

Шансы из-за страхов на межбанке больше на то что все же будет небольшой рост. Но последний день месяца, может принести сюрприз после обеда.

Наличный перегрет и он будет двигаться только в случае каких-то существенных действий на межбанке.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/116992/
+
+58
Maleficarum
Maleficarum
31 серпня 2018, 11:21
#
«Если же Нацбанк и сам рынок смогут сегодня остановить рост курса, а затем и развернуть тренд в сторону укрепления гривны — есть шанс, что в начале сентября спрос и предложение более-менее выравняются за счет роста продаж экспортеров. Им перестанет быть выгодно придерживать валюту при укреплении гривны и тогда объемы предложения вырастут, что сыграть в пользу нацвалюты.» Тренд на ослабление гривны переломить вообще нельзя Его можно приостановить. Вехи. Приезд миссии МВФ. И главное положительное решении о продолжении кредитования. Тогда девал не будет идти «семимильными шагами» а контролированно пойдёт «тихой сапой» Считаю что по приезду МВФ — отскок для фиксации прибыли — будет Может НБУ купит даже что то в резервы и сумма выкупа будет больше чем смехотворная была при первом отскоке в объёме 16-ти мультов.
+
+15
AleksandrBank
AleksandrBank
31 серпня 2018, 11:44
#
Улыбает вера в то что просто приезд — это какой-то сигнал и вдруг клиент перестанут покупать валюту на межбанке в ажиотаже, и второе — сумма выкупа больше 16 мультов.
Выплаты дивидендов дадут новый толчек!
+
+15
Maleficarum
Maleficarum
31 серпня 2018, 11:52
#
Посмотрим. Постоянного роста быть не может Чередоваться отскоками для фиксации прибыли- это норма. Это азы торговли. Приезд МВФ как драйвер к отскоку фиксации прибыли- вариант.
+
+30
AleksandrBank
AleksandrBank
31 серпня 2018, 12:03
#
Приезд ничего не решит. Отскок будет возможен после того как затарятся для выплаты дивидендов. Потом может передышка и может просесть. А то что МВФ приехал и уехал — нулевой фактор, решающий будут потом — его слова: ДАЕМ ИЛИ НЕТ и как далее рефинанс долгов. А это не раньше конца сентября
+
+14
Maleficarum
Maleficarum
31 серпня 2018, 12:10
#
«А то что МВФ приехал и уехал — нулевой фактор, » Нулевой фактор это если МВФ вообще не приехал. А приезд преподнесут как положительное решение. Да МВФ может денег и не дать вовсе Но это решение принимается Советом Директоров именно основываясь на докладе миссии. Приезд МВФ это уже шансы 50-т на 50-т Тогда как не приезд это шансы=0
+
0
Kanarej
Kanarej
31 серпня 2018, 14:37
#
Вообще не приехал — это уже отрицательный фактор, никак не нулевой :)
+
0
kozyrev
kozyrev
31 серпня 2018, 11:31
#
Посмотрим, пока вижу что крупные клиенты по-прежнему не торопятся заливать рынок валютой. Да и коррсчета свыше 50 млрд сохраняются. Есть гривна у компаний и их не припекает с продажей валюты. Так что думаю сегодня крупняки будут своими интересами по курсу и действиями направлять рынок в нужную им сторону. В выходы НБУ с аукционами -не верю, уже 2 было за последние дни, может втихаря продаст 10-15 млн долларов, но не более…
+
+15
Indis
Indis
31 серпня 2018, 11:55
#
А не может быть такого, что НБУ сознательно опускает курс гривны под оправдание властей почему поднимает цену на газ? Мол стране нужен кредит, без повышения цены на газ МВФ не дает кредит. Повышение перенесли на месяц.
+
+28
Maleficarum
Maleficarum
31 серпня 2018, 11:58
#
«А не может быть такого, что НБУ сознательно опускает курс гривны под оправдание властей почему поднимает цену на газ? Мол стране нужен кредит, » Может. И я об этом варианте ранее уже отписывал Но тут вариант без вариантов Цену на газ для населения поднимут в любом случае Даст МВФ денег или не даст.
+
+29
conturov
conturov
31 серпня 2018, 13:30
#
Есть свой дешевый газ, в Полтаве, в харькове, но разработка месторождений не ведется, много тупо законсервированно. Как по мне это диверсия против государства. Местные советы не выдают разрешения. А это налоги в городской бюджет от ренты, дешевый газ т рабочие места.
+
+15
AleksandrBank
AleksandrBank
31 серпня 2018, 14:53
#
Наличный просел в некоторых обменниках до 28,20.
Межбанк просел и сейчас стабилен. Похоже часть клиентов вышла с продажей, а большая часть в спешке закрыли за 4 дня до этого.
Сегодня шанс у НБУ частично выкупить валюты.

На выходные уйдем с достаточно прогнозируемым курсом на валюту.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама