Середа не стане спокійним днем на валютному ринку.
Валютний ринок: чому потрібно готуватися до нових стрибків курсу
Основними факторами, що впливають на поведінку учасників торгів будуть — наближення кінця місяця та психологічний настрой ринку на подальшу девальвацію гривні. Вчорашній прорив курсу понад 28 гривень сьогодні експортери і спекулянти будуть намагатися закріпити.
Де-факто позначки в 28 гривень і вище — курс досяг вже вчора і тільки продаж валюти Нацбанком по 28,10 гривень за долар спочатку збила хвилю ажіотажу, а потім трохи розгорнула ринок к кінцю дня.
Сьогодні історія повториться. Попит буде перевищувати пропозицію, а надлишкова ліквідність в системі (на ранок середи коррахунки банків 53,4 млрд грн) — дозволить спекулянтам розхитувати курс. Допоможуть їм у цьому і експортери, які поки мають гривню від відшкодувань ПДВ і не поспішають продавати валюту понад обов'язкових 50% виручки. Це створить тиск на гривню зі спробами вигнати долар на новий рівень 28,10-28,20 гривень в найближчі дні.
Гасити пожежі доведеться Нацбанку. Або — не гасити, але тоді вже приготується до курсу 28,10-28,20 гривень вже до кінця цього останнього тижня серпня.
Ми очікуємо сьогодні продовження курсових коливань по долару зі збереженням спекулятивних настроїв на міжбанку. За нашими розрахунками обсяги операцій складуть до 580 угод на суму до 430 млн доларів. Великі гравці як і раніше будуть диктувати тренд по курсу. «Мінфін» прогнозує на 29 серпня коридор по долару в межах 28,00-28,15 гривень за активними атаками на нацвалюту.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,80- 27,97 і продаж 28,05-28,18 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,90-27,985 гривень і продаж 28,03-28,10 гривень.
Про тенденції на торгах за 28 серпня можна прочитати тут, а графік котирувань долара, євро та рубля — подивитися тут.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої по перспективам гривні залишаються негативними як за офіційним, так і за міжбанківським курсом. Але голосування за прогнозом курсу на торгах стало трохи оптимістичніше.
За офіційним курсом — тільки 16% (був 31%) респондентів вважають, що долар буде нижче 27,75 гривень. Вже 84% опитаних впевнені в його закріпленні на рівні істотно вище 27,76 гривень.
За міжбанківським курсом — 35% (вчора таких було лише 16%) респондентів вважають, що долар буде нижче 27,75 гривень. 65% опитаних впевнені в його закріпленні на рівні істотно вище 27,76 гривень.
Якщо ситуація на валютному ринку за сьогодні не зміниться, ми будемо змушені знову збільшити поріг опитування з завтрашнього дня.
Прогнози щодо офіційного і ринкового курсів долара на завтра ви можете залишити тут:
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» вTelegram
Коментарі - 14
Курс будет плюс/минус топтаться, с возможным ростом 28,00-28,15. Евро 32,63-32,91.
Наличный на уровне межбанка. Люди сейчас не бегут скупать доллар, там нет ажиотажа и потом курс не сильно отличается от межбанка.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/116992/
с минимальным курсом «до 27,75» в ближайшее время к этим значениям доллар не вернётся.
НБУ объявил аукцион по продаже 100 млн долларов до 12:45.
https://minfin.com.ua/currency/mb/
1. Рынок настроили на ослабление гривны.
2. В госбюджете заложили средневзвешенный курс на 2018 год более 29 грн. Раз он более полугода был меньше этой отметки — значит оставшееся время должен быть значительно больше.
3. НБУ своими аукционами настойчиво способствует ослаблению гривны. Да, он проводит валютные спекуляции, продавая валюту дороже, чем купил. А купил он 1600 млн долларов с начала года. И вот если бы НБУ хотел укреплять гривну — он бы удовлетворял весь спрос по цене ниже рыночной. В действительности он делает всё наоборот: удовлетворяет часть спроса по цене выше рыночной, а потом рынок подтягивается к этой его цене.
Все наши «можновладці» — воры, лгуны и мошенники. Даже слушать их не хочу. Все их слова — это ложь, не имеющая отношения к действительности.