Одним з істотних чинників впливу на динаміку курсу гривні на міжбанківському валютному ринку є «чорний ринок» агробізнесу. Про це повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій, пише «Інтерфакс-Україна».
Чурій звинуватив «чорний ринок» агробізнесу у атаці на гривню
«Я хотів би сказати про один чинник, який сильно впливає на готівковий ринок. Ми відповідний попит/пропозицію формально називаємо населенням, але ми розуміємо, що населення там не так багато, тоді як визначальний вплив справляє так званий чорний ринок агробізнесу», — сказав він під час круглого столу.
Заступник голови пояснив, що це фермерські й агрогосподарства, які не є або частково є частиною національної економіки й повністю працюють за готівкову іноземну валюту. За оцінками учасників валютного ринку, частка цього сектора становить близько 25-30%.
Читайте також: Курс на найближчі дні: коли варто купувати, а коли — продавати валюту
«Це повністю „чорна“ економіка, яка працює за готівковий долар, і ми чітко бачили її вплив у липні, коли банки з нетто покупців іноземної валюти стали нетто продавцями, це збіглося з початком сільськогосподарського сезону», — сказав він.
У середині зими, зазначив Чурій, коли розпочинається посівна компанія, цей тіньовий сектор починає продавати валюту, створюючи пропозицію.
«Тобто виникає таке собі сезонне коливання», — сказав він.
Як відомо, 28 серпня міжбанк відкрився стрибком євро і долара.
Коментарі - 8
А кто у нас стоит за Агробизнесом крупным? Депутаты, сотрудники Администрации Президента, Представители Кабмина, их родня, друзья. Редкость когда обычные аграрии, они погоды на наличном не делают
"… Повесить (непременно повесить, дабы народ видел) не меньше 100 заведомых кулаков, богатеев, кровопийц. Опубликовать их имена.
Отнять у них весь хлеб. Назначить заложников — согласно вчерашней телеграмме.
Сделать так, чтобы на сотни верст кругом народ видел, трепетал, знал, кричал: душат и задушат кровопийц кулаков...."
В.И.Ленин — телеграмма 10.8.1918г.